Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 01-11-10, 04:04
Το avatar του χρήστη gemen
gemen Ο χρήστης gemen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-01-2010
Περιοχή: Ν.Κιλκις
Μηνύματα: 400
Προεπιλογή

συγνωμη φιλε aris αλλα ειπες δεν το προσεξα απο βιασηνη μου

και απο τοτε που στρωθηκαν το μονο που μετραω και στα 5 ειναι ΝΟ3=10-15.

και σου λεω εγω τωρα εαν ριξεις καταλαθος λεμε ετσι λιγο παραπανο τροφη παραδειγμα τροφη για βυθοψαρα λεω εγω τωρα τροφη για αλλα ψαρια κανονικα οπως ταιζης και σου ανεβη σιγουρα η αμωνια απο τετοιες τροφες εαν ριξης πολυ(4-5 κοματακια λεμε)τι θα μετρισεις τοτε?
θα δεις μηπως τα no3 να γινονται κοκκινα?να βγαζουν φλογες απο το κοκκινο?και εαν το δεις ξερεις που θα εχει παει η αμωνια και βεβαια το no2?
γιατι λοιπον να μην μετραμε?επειδη κανει λεμε τωρα ενα τεστ NH3/NH4 10-15 ευρω?εαν δεν τα εχουμε αυτα τοτε να μην πω τι ειμαστε ετσι απο την στιγμη που θελουμε ενυδρειο και γνωριζουμε τα στανταρ εξοδα αυτου.
για να μην γινω υπερβολικος για καποιους και παρεξηγιθω το λιγοτερο 2 φορες την εβδομαδα μετραμε για καποιους που δεν γνωριζουν καλα ακομη το ενυδρειο τροπους ταιζματος αγορα ψαριων καινουργιων και οτι αλλο ξεχναω τωρα.εαν ομως εχουμε μπει σε μια ρεγουλα και νταιζουμε σωστα και εχουμε σωστο πληθισμο στα λιτρα μας και δεν αλαξε κατι στης καθιμερινες μας συνιθιες τοτε μπορουμε να κανουμε και ποιο αρεα τεστ.
εαν γινει διακοπη ρευματος για πολλες ωρες?λιγα διαβαζουμε εδω μεσα?
help διακοπη τι γινεται θα χαλαση το νερο?δεν τα διαβαζουμε μηπως?
ενας σαν τον φιλο μας εδω που δεν γνωριζει ακομη λεπτομερειες θελει προσοχη πως θα κινηθει τουλαχιστον τον πρωτο μηνα.και οταν μαθει τον σωστο δρομο τοτε ας μας πει και ο ιδιος μετα εαν ειχαμε δωσει σωστες συμβουλες η οχι.αυτος θα κρινει.αλλα εμεις πρεπει να του πουμε το σωστο.

ΠΟΙΟ????

μην σκοτωνεται τζαμπα τα ψαρακια.κριμα ειναι.αυτο ειναι το χομπι.ξεκιναει με 1-2 ευρω.φτηνο στην αρχη αλλα μην..... ειναι κριμα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01530 seconds with 10 queries