Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 30-10-10, 16:58
Το avatar του χρήστη zipo
zipo Ο χρήστης zipo δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-10-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη/Καλαμαριά
Μηνύματα: 1.206
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων

Ακολουθω πλεον μετα απο πειραματα, τη σειρα και τα υλικα που προτεινει η eheim στα φιλτρα,αφου ειναι η πιο αποδοτικη σε φιλτρανση στο ενυδρειο, αλλα και διατηρουνται καθαρα τα υλικα.
Οι μονες παρεμβασεις που κανω ειναι να τρυπαω το spraybar κανωντας τρυπες σε γωνια 45 μοιρες με τις ηδη υπαρχουσες, κι αυτο γιατι εχω παντα για ασφαλεια και ομαλοτητα, μοιρασμενη τη φιλτρανση σε δυο φιλτρα σε καθε ενυδρειο ενα σε καθε μερια.
Ετσι εχω παντου μοιρασμενη ομοιομορφη και ηρεμη ροη για να καλυπετι ολα τα σημεια του ενδυρειου (ιδιως και πανω στο βυθο) χωρις την αναγκη κυκλοφορητων και που βοηθαει να μη χρειαζεται να βαζω ποτε σκουπες βυθου κλπ
Επαναφέρω το θέμα αυτό θέλοντας να μείνω στην παραπάνω φράση.Και εγώ προσπαθώ να επιτύχω αυτήν την ροή πάνω στην άμμο για να μη μαζεύεται ποτέ βρωμιά και να μη χρειάζεται σκούπα βυθού.Το έχω σχεδόν καταφέρει αν εξαιρέσουμε κάποια νεκρά σημεία που είναι πιο δύσκολο να αποφευχθούν σε ένα ενυδρείο με πέτρες.Νομίζω πως μερικές επιπλέον τρύπες στο spraybar θα λύσουν το πρόβλημα.Με ένα καυτό καρφί λέω να τις κάνω.Νομίζω είναι το πιο έυκολο.Θα κάνω 3-4 επιπλέον τρύπες μάλλον.Πρέπει να προσέξω κάτι?Υπάρχει spraybar σαν ανταλλακτικό σε περίπτωση που κάνω κάποιο λάθος?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01390 seconds with 10 queries