Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #53  
Παλιά 29-10-10, 18:08
Το avatar του χρήστη zapatas
zapatas Ο χρήστης zapatas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Περιοχή: πειραιας
Μηνύματα: 662
Send a message via Skype™ to zapatas
Προεπιλογή

καλησπερα και απο εμενα! βρε παιδια πυρηνικη φυσικη το καναμε...
δεν ειναι μαθηματικα..... και κατα την δικη μου προσωπικη αποψη... δεν πρεπει ποτε να πουμε σε κανεναν να παρει τα ζουμια και να κανει τον κυκλο ετσι...
1ον, τρελα χρονοβορο(δεν εχουμε ιδεα σε ποσο καιρο ειναι ασφαλες να βαλεις καποιο ψαρι μεσα)
2ον, δεν γνωζουμε αν δουλευουνε η οχι...(εμενα προσωπικα δεν με απασχολει καθολου κατι τετοιο)
3ον, ανθρωποι με ενυδρια που ασχολουντε σοβαρα, υπαρχουν σε ολη την ελλαδα, οποτε? ποιος ο λογος να πουμε σε καποιον παρε ζουμια, παλευε κανα μηνα μεχρι να στρωθει το ενυδριο σου, κανε μετρησεις καθημερινα και τα σχετικα??? και μολις τα μετρησεις ολα καλα πετα και κανα ψαρι μεσα ετσι για το και καλα....
τι λεμε τωρα?
ΜΠΟΛΙ. υπαρχει παντου, ολοι εχουμε... και οριστε ζωντανες αποικιες ετοιμες....μεσα σε λιγο χρονο, μεσα στο ενυδριο σου... και ετοιμο το ενυδριο....
απλα βαλε τα ψαρια που πρεπει....

εγω προσωπικα μετα την ψαροσουπα που ειχα σαν τελειως αρχαριος...(και τωρα τετοιος ειμαι, αλλα χωρισ το τελειως) και οπως ειναι φυσικο εχασα πολλα ψαρακια(ενω εβαζα και τα"ζωντανα βακτηρια")
τελικα καποια στιγμη στρωθηκε. απο τοτε ομως βγαζω φιλτρα-βαζω φιλτρα, αλλαζω ενυδρια, εχω στησει αλλα 3, δεν ξερω τι κανω καθε κυριακη... και ψαρακι,οχι μονο δεν εχει πεθανει... αλλα μεγαλωνω και μωρα απο δικη μου γεννα....
και ολα αυτα με δικο μου μπολι.....
οποτε για εμενα και δουλεια να κανουνε τα ζουμια, δεν τα ξαναπληρωνω ποτε
__________________
Το ακούω και το ξεχνώ. Το βλέπω και το θυμάμαι. Το κάνω και το καταλαβαίνω.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01482 seconds with 11 queries