Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 26-01-04, 20:35
Το avatar του χρήστη basilhs
basilhs Ο χρήστης basilhs δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-12-2003
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 40
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην basilhs
Προεπιλογή

Σήμερα η θηλυκιά είναι πιο πολύ ώρα έξω , παρά στη καρύδα της.
Κάτι μου λέει πως μειώνονται οι πιθανότητες να γίνω για πρώτη φορά παππούς σε ωοτόκα.
Θα περιμένω …. (μπορώ να κάνω κ αλλιώς?)
Τα ταΐζω κόκκινο σκουληκάκι (κατεψυγμένο) και Dr. Bassleer biofish food (aquarium munster) , μιας και ότι flakes και να πέσει μέσα, δεν του δίνουν καμιά σημασία (οπότε σταμάτησα να το παλεύω με flakes ) .Για ζωντανή θα ήθελα αλλά δεν μπορώ να βρω κάπου.
Κάνω συχνές αλλαγές με πιο δροσερό νερό μισό μισό με απιονισμένο.

Να δω τι θα τα κανεις μετα. Εχεις και μικρο ενυδρειο....

Έχω ένα 20λιτρο που στρώνει εδώ και 5-6 μέρες. Και αν τελικά σιγουρευόμουνα πως έχω γεννητούρια αύριο θα ξεκινούσα να στρώνω ένα ακόμα 50λιτρο. Συν ότι υπάρχει και το 150λιτρο με ακόμα ένα ζευγάρι kribensis μέσα(κ κάποιους ακόμα συγκάτοικους ), αλλά αυτά είναι μικρά ακόμα(μάλλον) για να ζευγαρώσουν.
Οπότε Discοs, αν είχαμε πιτσιρίκια, χώρος θα υπήρχε.

Και μια (ίσως) χαζή ερώτηση. Η kribensiνα όταν είναι έτοιμη να γεννήσει, φουσκώνει? Ή δεν γίνετε αντιληπτό?

κ τέλικά πόσες μέρες πρέπει να περάσουν για να βγει βόλτα ο γόνος (στους 27 βαθμους)

Το φίλτρο είναι εσωτερικό της eheim. Αρκετά δυνατό. Είναι από αυτά τα τετράγωνα (δεν θυμάμαι το μοντέλο). Οπότε αν δω γόνο θα μπει καλτσόν.
κ αλλαγή απο τότε που άρχισαν τα περίεργα εκεί μεσα, δεν εχω κάνει για να μην αλλαξω καμοία παράμετρο του νερου.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01557 seconds with 11 queries