Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 27-10-10, 20:11
rookie Ο χρήστης rookie δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-07-2009
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 28
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimis1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πατα εδω... http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=35633

Οσο για τα ψαρια που μου αναφερεις και τις παραμετρους που θελουν επιβεβαιωνουν οσα σου ειπα,οτι η σκληροτητα του νερου σου ειναι πολυ ψηλη για αυτα.
καταλαβα τελικα δεν ειναι και τοσο απλα πρεπει να ξερουμε αρκετα χημεια κκκκκ δλδ κατι σαν απαφαλατωση κανουμε απιονισμενο νερο στην ουσια...βοηθιστε με πως να φιαξω τις παραμετρους για αμαζονιο χωρις ομως να αγορασω το μηχανημα αυτο για Α/Ο και πια ωαρια απο αυτα που εχω να βγαλω και τι να βαλω μεσα
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimis1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
Mε αυτο το νερο χωρις αντιστροφη οσμωση ξεχνας τον Αμαζονιο.
Μπορεις ομως να βαλεις ψαρια απο Κεντρικη Αμερικη και Αυστραλια.
Επισης μπορεις να βαλεις ψαρια λιμνων Αφρικης αλλα θελει στησιμο απο την αρχη το ενυδρειο,οποτε προτεινω την πρωτη επιλογη.
Ριξε μια ματια στις αντιστοιχες γεωγραφικες κατηγοριες να παρεις μια γευση...
ευχαρηστω φιλε ειδα πολυ ωραια ψαρια αυστραλιας και ειδα οτι μερικη τα εχουν μαζη με νεον οποτε μαλλον θα παω πισω τους κλοουν(αλλα τι μπορω να βαλω για να μην βγενουν σαλιγκαρια απο τα φυτα) και μαλλον και τους αρλεκινους και θα βαλω μεσα 3 με 4 ζευγαρια αυστραλιας θα δω πια....θα κατεβασω και το 20λτ ενυδρειο και θα βαλω μεσα τον μονομαχομο με κανα 2 μονομαχινες με ενα γλυφτη και κανενα corydoras για να καθαριζουν...

πιο ειδος betta ειναι μονομαχος γτ αυτος μου ειπε ειναι σπανιος


και ο γλυφτης χαρακτιριστικα

δεν βρισκω χαρακτιριστικα για αυτα τα ψαρια επισης και για τον sinodontis tiger

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rookie : 27-10-10 στις 20:11 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02548 seconds with 10 queries