Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 26-10-10, 20:25
Το avatar του χρήστη Singha
Singha Ο χρήστης Singha δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2009
Περιοχή: Αθήνα Παπαγου
Μηνύματα: 453
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manos_samos Εμφάνιση μηνυμάτων
τον μονομαχο μου εδω και 2-3 μηνες τον ειχα σε μια μεγαλη λεκανη στο μπαλκονι.. τωρα ομως που επιασαν τα κρυα τον εχω παρει στο σπιτι και τον εχω βαλει σε ενα μικρο ενυδρειακι... το σαββατο θα παω να του παρω ενυδρειο (15-20 λιτρα υπολογιζω) φιλτρο και λοιπα..
θα ηθελα σιμβουλες για το τι πρεπει να μπει μεσα, τα λιτρα του ενυδρειου, φιλτρανση και οτι αλλο χρειαζεται ωστε να φτιαξω ενα σωστο περιβαλον γι' αυτον...
επεισης ολο το καλοκαιρι ταραξε τα κουνουπια (και τα φλεικς) και εχει γινει γομαρι.. μηπως χρειαζεται διαιτα??????

για σου ρε μανο αρχηγε.

20 λιτρα ειναι οκ για εναν μονομαχο. το φιλτρακι του μπολιασετο και βαλτο σε χαμηλη ροη για να μην τον παιρνουν τα ρευματα. τωρα που θα εχει κρυο θα χρειαστει να του βαλεις και εναν θερμοστατη στους 26 βαθμους ειναι σουπερ. οι μονομαχοι λατρευουν να κοβουν βολτες αναμεσα απο φυτα και αντικιμενα. πεζουν κρυφτο... αμα βαλεις κανα μοπανι και κανα φυτο ευκολο. θα τρελαθει να κανει βολτες γυρω γυρω και αναμεσα. βαλτα ετσι ωστε να δημιουργηθουν κρυψωνες και περασματα. βορεις να βαλεισ και καποιο φυτο που επιπλεει οπως pistia θα πηγαιανει απο κατω συνεχεια και θα αραζει...
κατα προτιημηση βαλτου χαλικι ι αμο σε φυσκηκο χρωμα. οι μονομαχοι σε μη καταληλα ι αδεια ενυδρεια. ειναι νοχελικα και βαρετα ψαρια. απλα καθονται σε ενα σημειο. αν τους εμπλουτισεις το σπιτι με διαφορα οπως τα παραπανω (1 2 μοπανια καμια ανουμπια. κανα κερατοφυλο ι και pistia που επιπλεουν) και ποσα αλλα φυτα βασικα που μπορεις να διαλεξεις. το εκτιμανε και θα σε κανουν να το εκτιμισεισ και συ
-------------------------
απεφυγε να βαλεις καποιο φοντο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Singha : 26-10-10 στις 20:25 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01489 seconds with 11 queries