Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 26-10-10, 13:07
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

φιλε μου σκεψου οτι τωρα ξεκινω κι εγω με κιχλιδες μαλαουι και δε ξερω πολλα...αλλα...θα σου πω το εξης μονο..
εχεις δει ενα ενηλικο λαμπιντο?? μονο με παντοφλα μπορω να το συγκρινω...σκεψου λοιπον 3 απο αυτα σε 80 εκατοστα ενυδρειο. νομιζω πως αν μπορεσεις να το φαντασεις απο μονο σου δε θα θελεις να κανεις κατι τετοιο γιατι δε θα σου αρεσει. τα ψαρια αυτα δεν ειναι σαν τα τετρα να κολυμπανε περα δωθε και να βλεπεις απλως τα χρωματα τους. η συμπεριφορα τους ειναι που σε γοητευει πιο πολυ απο την εμφανιση. τι συμπεριφορα να δεις οταν με ενα χτυπημα της ουρας το ψαρι απο τη μια ακρη θα φτανει στην αλλη?
εχω δει 3 λαμπιντο σε καρφουρισιο 120΄...120 λιτρα και το μηκος ενα μετρο. και παλι δε μπορω να πω οτι μου αρεσε το θεαμα....και υπηρχαν και τραυματισμενα πτερυγια....στα 80 νομιζω πως θα εχεις απλως 3 μεγαλα παχυσαρκα βαριεστημενα ψαρια...αν οχι κατι χειροτερο.

προσωπικη μου εκτιμηση χωρις μεγαλες γνωσεις στην κατηγορια...απλα εχοντας δει ενηλικα λαμπιντο σε φουλ μεγεθος...
προσπαθησε να βρεις και να παρατηρησεις μια δεξαμενη με ενηλικα λαμπιντος και θα αλλαξεις σιγουρα γνωμη.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01379 seconds with 11 queries