Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 22-10-10, 18:34
filebox Ο χρήστης filebox δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-10-2010
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 31
Προεπιλογή

Λοιπόν, νεότερα από το μέτωπο...!

Την προηγούμενη βδομάδα τυχαία πηγαίνωντας στο carrefour βρήκα την προσφορά για το ενυδρείου 80L με βάση, φίλτρο και θερμαντήρα στα 99 ευρώ το οποίο και αγόρασα. Δεν μου γέμιζε πολύ το μάτι (ειδικά το φίλτρο είναι τελείως απλοϊκό) αλλά λόγω της βάσης και του ότι θα μπορούσα να ξεκινήσω πολύ γρήγορα το αγόρασα.

Μόλις στο εργαστήριο άκουσαν ότι αγόρασα ενυδρείο μου είπαν ότι θα μου κάνουν πάσα και τα υπόλοιπα ψαράκια (εγώ νόμιζα πως πέντε ήταν εξαρχής) που είχαν για θανάτωση και έτσι θα βρεθώ με σύνολο 20...!

Στο ενδιάμεσο βέβαια χρειάστηκε να φύγω εκτός πόλης για λίγες μέρες οπότε επέστρεψα τα 5 που είχα στο εργαστήριο να τα προσέχουν μαζί με τα άλλα (σχετικό αυτό τελικά γιατί πριν λίγο έμαθα ότι τις τελευταίες ημέρες ζούνε όλα σε κουβά γιατί το εργαστήριο έχει καθαριστεί και κλείσει). Χτες πήγα σε ένα φίλο και στράγγιξα το νερό από το φίλτρο του σε ένα μπουκάλι και το έριξα στο δικό μου, φαντάζομαι ότι θα δουλέψει σαν μπόλι. Έβαλα και 4 ανούμπιες και ένα αγνώστου ταυτότητας (για εμένα) φυτό και άφησα το ενυδρείο μια μέρα να ισορροπήσει. Σήμερα έβαλα 6 από τα ψαράκια δοκιμαστικά και περιμένω αύριο και τα υπόλοιπα...

Φωτογραφίες λογικά αύριο γιατί η φωτογραφική δεν ήταν φορτισμένη...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01439 seconds with 11 queries