Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 24-12-03, 02:35
stefanos.f Ο χρήστης stefanos.f δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλος
Μηνύματα: 507
Προεπιλογή

Να μαι και εγω.... αν και ψιλο αργησα ε... Λοιπον... καλο site το cichlid-forums στο οποιο ειμαι μελος εδω και πανω απο εναν χρονο... αλλα πολλες απο τις προτασεις και αντιληψεις τους με βρισκουν αντιθετο για διαφορους λογους Δεν ειναι λιγες η φορες για παραδειγμα που εχω δει να δινετε συμβουλη σε νεους να κρατανε Αφρικανικες Κιχλιδες απο διαφορετικες λιμνες στο ιδιο ενυδρειο, αλλα και πολλα αλλα περιεργα... Τελος παντων... μια πολυ καλη λυση ειναι τα shelldwellers απο Tanganyika και μια αλλη τα mbuna απο Malawi Εφοσον ενδιαφερεσαι για τα δευτερα φιλε Παυλε θα σου προτεινα να βαλεις 4 Ps.saulosi (1m+3f) και οριακα αν επιμενεις για ενα ακομη ειδος και 4 Ps.socolofi με την ιδια παντα αναλογια Σου προτεινω αυτα τα ψαρια επειδη και θεωρουντε πιο ηπιου χαρακτηρα (συγκριτικα παντα με καποια αλλα mbuna) και επειδη θα σου προσφεραν εναν ομορφο χρωματικο συνδυασμο! Τα Ps.demasoni ειναι η μεγαλη μου αγαπη αναμεσα στα mbuna (για πολλους λογους οπως εχω ξανα αναφερει κατα το παρελθον) αλλα δεν θα σου τα προτεινα λογο χαρακτηρα (μιλαμε για πολυ τσαμπουκαδες).... η τελικη επιλογη δικη σου
__________________
Η υπερηφάνεια προηγείται της συντριβής και το υπεροπτικό πνεύμα της πτώσης.

Αγία Γραφή Παροιμίες 16:18
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01406 seconds with 11 queries