Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 07-10-10, 15:16
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από faniskriti Εμφάνιση μηνυμάτων
τα labidos τα εχω μαζι με aulonocara εδω και ενα χρονο και δινω τροφες της tropical malawi και spiroulina 36%.κανα μυδι η καμια γαριδα μια με δυο φορες την εβδομαδα και ειναι ολα οκ απο οτι εχω διαβασει σε σιτε τα labidos ειναι παμφαγα και ισως τα πιο ανθεκτικα σε ασθενειες του τυπου malawi bloat οπως και πολλα αλλα mbuna. καλο ειναι βεβαια να υπαρχει μετρο στην καταναλωση πρωτεινων απο αυτα τα ψαρια γιατι μια παροιμια λεει φυλαγε τα ρουχα σου.....
Εντάξει, θα ήθελα να διαφωνήσω λιγάκι με την σύνθεση αυτή, γιατί μπορεί μεν τα λαμπίτος να είναι παμφάγα με περισσότερη προτίμηση στην πρωτείνη, αλλά οι αυλονάκαρες είναι πέρα για πέρα σαρκοφάγα ψάρια. Η σπιρουλίνα και λοιπές φυτικές τροφές είναι ξένες προς τις διατροφικές τους συνήθειες, επομένως δεν θα μπορεί καλά-καλά να την αφομοιώσει και ο οργανισμός τους. Ξέχωρα ενυδρεία μπούνα-αυλονάκαρες.

Μη μου πεις ότι την ώρα που ταΐζεις φυτική τροφή τα λαμπίτος δεν τρώνε και οι αυλονάκαρες, γιατί στο παρελθόν είχα κάνει και εγώ την σύνθεση αυτή, αλλά κλείνω με το...αχ στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη in the pond : 07-10-10 στις 16:39
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01403 seconds with 10 queries