Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 03-10-10, 15:39
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

να βρω κανα 2 προχειρους λογους ...

1) σαν τους εκτροφεις θελουμε να μεγαλωσουν γρηγορα και πολυ τα ψαρια μας. μπορει να μην εχουμε στοχο να πουλησουμε...ομως μια φρενηρης αναπτυξη στα ψαρια μας μεγαλωνει το "εγω" μας. Αυτο γιατι θελουμε να δειξουμε είτε σε 3ους ποσο καλα τα καταφερνουμε στη διατηρηση του ειδους...ή στον εαυτο μας οτι "κατι κανουμε καλα" αφου μεγαλωνουν τοσο, οποτε και θαβουμε την ανασφαλεια μας για το αν φροντιζουμε σωστα τα ψαρια μας.

2) φαινεται πως πολλοι εχουν ταυτισει την γρηγορη-ευκολη αναπτυξη με καλη υγεια.

3) ετσι ακουσαμε ...ετσι το κανουμε κι εμεις..δε το ψαξαμε περαιτερω.

κι εγω ειχα ακουσει για τη μοσχαροκαρδια και μπηκα στη σκεψη να το κανω..."αφου τοσοι εμπειροι δισκαδες το κανουν".
κατι με ξενισε στην ολη διαδικασια ομως (μου φανηκε λιγο αφυσικο) κι ετσι δε το δοκιμασα ποτε.

ισως απλα ημουν τυχερος με αυτα που διαβαζω τωρα. πολυ ενδιαφερον παντως και ισως αυτη η πληροφορια αποτρεψει καποιους απο το να το ξεκινησουν ή να το συνεχισουν.
υποθετω κι ελπιζω πως η γαριδα που τους δινω δεν εχει λιπος με υψηλο σημειο τηξης μιας και δεν προκειται για θερμοαιμο οργανισμο...
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02150 seconds with 10 queries