Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 28-09-10, 08:34
Το avatar του χρήστη Roussaks
Roussaks Ο χρήστης Roussaks δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-10-2008
Περιοχή: Αρκαλοχωρι Ηρακλειου Κρητης
Μηνύματα: 816
Προεπιλογή

@Delta66
Η επιλεγμενη αναπαραγωγη γινεται εδω και χρονια απο εκτροφεις , οχι παντα για να τονισουν ενα σημειο ή να κανουν καπως διαφορετικο το στησιμο του σκυλου αλλα για να αποφυγουν καποια προβληματα που "σερνει" η ρατσα μαζι της . Η τραβιγμενη στα ακρα αναπαραγωγη ειναι π.χ η κατασκευη του πιτ μπουλ , απο 20 ρατσες αιματα , και 15 διαφορετικα ειδη .Προς θεου δεν εχω κατι με τα πιτ ισα ισα ειναι πολυ καλα και ευχαρα σκυλια .

@bokostas
Εχουν περασει απο τα χερια μου , πλεον ως ενηλικα γιατι σαν παιδια στο χωριο ειχαμε μαζεψει δεκαδες , 4-5 αδεσποτακια . Μερικα εξ επιλογης μερικα απο τυχη .... πολυ καλα σκυλια με 1-2 εξαιρεσεις που μου ριμαξαν το σπιτι ...
Μετα απο αυτα και με γνωμωνα οτι θα κανω οικογενεια και θελω ενα σκυλο με καποια Α χαρακτηριστηκα να περιμενω απο τον χαρακτηρα του πηρα το Μποξερ, καθε σκυλος διαφερει στον χαρακτηρα για να προλαβω τους "οι ιδιοκτητες τα κανουν ...." οριστε για το Πεκινουα . Στο δε δευτερο σιτε θα βρειτε πολλες ρατσες/πληροφοριες/χαρακτηρες .
Ναι να περνουμε αδεσποτα ,εαν εχουμε τον χωροχρονο να ασχοληθουμε μαζι τους ,
Ναι να περνουμε καθαροαιμα γιατι θελουμε να περιμενουμε κατι απο αυτα
Οχι να γινομαστε συλλεκτες ζωων ,καθαροαιμων ή μη , ή η αγαπη μας προς αυτα να μας κανει δεσμιους τους .

Οσο για την αναπαραγωγη του σκυλου μου , ειπα ξεκαθαρα , θελω ενα κουταβι του οταν θα αρχισει να γερναει ~5 χρονων , ωστε και να το μαθει αυτος , και να εχω ενα "κομματι του" . Ο Λακης , ειναι 1.5 χρονων και ηδη του χρωσταω πολλα ! Φανταστητε να φτασει 5 χρονων....
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01452 seconds with 10 queries