Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 27-09-10, 21:52
Το avatar του χρήστη persival
persival Ο χρήστης persival δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-08-2009
Περιοχή: Άγιος Νικόλαος - Ηράκλειο
Μηνύματα: 610
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην persival Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην persival Send a message via Skype™ to persival
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από enzo Εμφάνιση μηνυμάτων
ακομα και στα λιτρα του μεγαλου, 270 λιτρα, οι επιλογες σου για fish only ειναι πολυ περιορισμενες και θεωρω οτι δεν αξιζει τον κοπο.
επαναλαμβανω οτι το κοστος για ενα reef με soft κοραλια και ενος fish only δεν εχει μεγαλες διαφορες, με φωτισμο 0,5w ανα λιτρο θα εισαι μια χαρα, ζουμια μπορει καν να μην χρειαζεσαι, κυκλοφορια θα χρειαστεις την ιδια μεταξυ των δυο, skimmer το ιδιο, ισως και καλυτερο για το fish only,αο και για τα δυο..
απο κει και περα η επιλογη ειναι δικη σου
Λέγοντας "δεν αξίζει τον κόπο", εννοείς να καταλήξω σε FO αντί για reef; Και όταν λες περιορισμένες επιλογές; Δεν θέλω πολλά πράγματα, 2-3 ψαράκια ήταν ο αρχικός σχεδιασμός
Τώρα βέβαια λέγοντας οτι πάνω κάτω είναι τα ίδια, με βάζεις στη διαδικασία να σκεφτώ, όμως ο φίλος almost μου έδωσε να καταλάβω με επιχειρήματα οτι κάθε άλλο παρά το ίδιο κόστος κτήσης / συντήρησης έχουν.
Άσε που έχω δει αρκετά μικρά FO να παίζουν χωρίς Α/Ο - skimmer...
Για να το πάμε αλλιώς, πιο εύκολα, πες μου σε παρακαλώ αν θέλεις, στη θέση μου τι θα έκανες (με δεδομένο όμως και το οικονομικό);
__________________
_
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01626 seconds with 10 queries