Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 28-11-03, 14:12
griffin_23 Ο χρήστης griffin_23 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-11-2003
Περιοχή: Κυψέλη
Μηνύματα: 101
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην griffin_23
Προεπιλογή

ευχαριστω για τον χρονο σας

το ενυδρειο εχει πολυ κουλες διαστασεις αλλα δεν γινοταν αλλιως θα μπει στο δωματειο μου και δεν υπαρχει πολυς χωρος. στην αρχη θα πηγαινα για ενα 50 χ 40 χ 30 αλλα ειπα οτι αφου μπορω να κανω παραγγελεια να μεγαλωσω το ενυδρειο οσο μπορω.οποτε κερδισα και 20 λιτρα παραπανω.σε αυτο το ενυδρειο θα μπουν μικρα ψαρια νεον γκαμπυ κ.τ.λ.το εχω παραγγειλει απο την τριτη.με λαμπα θα παει 90ευρο.η τιμη πως σας φαινεται?

γενικα ευκολα ισως ψαρια και αργοτερα θα φτιαξω και το αλλο για καποιο πιο δυσκολο ψαρι.δηλαδη το πρωτο θα ειναι αυτο που λεμε κοινωνικο ενυδρειο.εξωτερικο φιλτρο δεν νομιζω λογο κοστους και δεν με περνει τωρα χωρις ομως να το αποκλειω για το μελλον.

το φιλτρο καθαριζει, ο θερμοστατης ζεσταινει η τρομπα δεν κανει την οξυγονοση του νερου δεν θεωρειτε απαραιτητη?

απο φαρμακα σιγουρα ανιχλωρικο και ενα 2ο μπουκαλι το οποιο απο οτι εχω καταλαβει ειναι βακτηρια για να κανει το νερο τον κυκλο του.απο τεστ αυτα ηθελα να μαθω για να κανω σωστα το νερο.αν τυχων και εχω προβλημα με αμμωνια π.χ. υπαρχει καποιο φαρμακο στο εμποριο η κανω κατι διαφορετικο.το μαγαζι που θα παρω τα φαρμακα εχω προιοντα στης SERA νομιζω.

σε γενικα πλαισια παντως καταλαβα οτι πορολιθο και αεραντηλια δεν βαζω.ειναι περιτο αφου θα βαλω φιλτρο.τωρα το φιλτρο να παρω καποιο 100 λιτρων η καποιο μεγαλυτερο γιατι ενα μαγαζι πηγε να μου πασαρει για 150 λιτρα ενω το ενυδρειο θα ειναι 78 λιτρα μειων 8 λεω απο χαλικι και αλλες ιστοριες 70 λιτρα.

ελεγα να βαλω και φυσικα φυτα αλλα αποκλειστηκε οταν διαβασα το φορουμ εδω.παρα ειμαι νεος για να παω για κατι τοσο δυσκολο.

ευχαριστω και παλι
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01455 seconds with 11 queries