Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 23-09-10, 12:59
komori Ο χρήστης komori δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-04-2010
Περιοχή: Κιλκίς
Μηνύματα: 368
Προεπιλογή

Καλησπερα
Λογω ριζικης ανακαινισης επανερχομαι με καποιες αποριες που χρειαζονται απαντησεις.
1)Εχω βρει κατι πετρες απο λαβα οι οποιες εχουν η καθε μια απο μια τρυπα αναμεσα τους για περασματα.Παλιοτερα ειχα διαβασει οτι οι πετερς απο λαβα αναδυουν μια ουσια η οποια καταστρεφει τα βραγχια απο τα ψαρια.Ισχυει κατι τετοιο ή να τις βαλω γιατι μ'αρεσαν πολυ?
2)Αυτη τη στιγμη εχω δυο εξωτερικα φιλτρα της Eheim 2071 και 2073 αντιστοιχα.Εμεις στο κιχλιδοενυδρειο εκτος απο καλη βιολογια χρειαζομαστε και καλη ροη σωστα?Σκεφτομαι λοιπον αν τα συνδεσω και τα δυο μεταξυ τους σε σειρα με συνεπεια να εχω μια εισοδο και μια εξοδο και να ειναι στην πριζα μονο το δευτερο φιλτρο θα εχω προβλημα?Θελω να το κανω ετσι για να μη φαινεται πολυ ο εξοπλισμος.Ειναι προτιμητεο να μεινουν δυο ξεχωριστα?Και αν ειναι χωριστα πως πρεπει να μπουν στο ενυδρειο ? Δυο εισοδοι δεξια και οι εξοδοι αριστερα ή εισοδο εξοδο απο τη μια και αντιστοιχα απο την αλλη το ιδιο?
3)Με ποια σειρα διαταξης πρεπει να μπουν τα υλικα στο φιλτρο?Να βαλω κατω κατω μπλε σφουγγαρι για να κραταει τα χοντρα?Καποια προταση που να ειναι πιο πρακτικη απο την εργοστασιακη αν υπαρχει?
Κι ολα αυτα γιατι σε λιγο θα βαλω κι αλλα ψαρια μεσα.
Ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01340 seconds with 10 queries