Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #802  
Παλιά 20-09-10, 01:29
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Λοιπόν παιδιά, μετά από επίσκεψη (μόνος μου) στο "Les Amis" και ομαδική (ήμασταν 11 άτομα σήμερα) στο "Κάλας 9", έχω να πω τα εξής:

-Το "Les Amis" έχει σαφώς ευκολότερο παρκάρισμα, πιο εύκολη πρόσβαση από περιφερειακό και θα το βρίσκουν ευκολότερα και οι μη Θεσσαλονικείς.
Η διαμόρφωση όμως του μαγαζιού είναι εντελώς ακατάλληλη για μεγάλες παρέες, μέσα είναι χωρισμένο σε επίπεδα και με μεγάλους καναπέδες και
έξω τα καναπεδάκια είναι κάθετα τοποθετημένα και δεν μπορούν να ενωθούν τραπέζια, αν και έχει αντιανεμικά πλαστικά και σόμπες-μανιτάρια.

-Το "Κάλας 9" δεν έχει και τόσο εύκολο παρκάρισμα, ούτε και γρήγορη πρόσβαση (συγκοινωνία βέβαια πηγαίνει και στα 2), έχει όμως πιο καλές τιμές
(καφές 2,70 και μέχρι τις 12:00 τον έχει 2 ευρώ), συν ότι υπάρχει ένας ψιλοαπομονωνένος χώρος με συνεχόμενο γωνιακό καναπέ που μπορεί
να φιλοξενήσει άνετα 25-30 άτομα και οι ιδιοκτήτες μας είπαν ότι μπορούν να μας τον έχουν άδειο και κρατημένο για τις συναντήσεις μας.
Στα θετικά του επίσης και η "υποδοχή" (όσοι είδαν κατάλαβαν) που θα συμβάλλει σημαντικά στην αύξηση της προσέλευσης (λεπτομέρειες με πμ).

Επειδή προσωπικά δεν ενθουσιάστηκα με κανένα από τα 2, (δε νομίζω ότι είναι συνολικά πιο βολικά από το Μπένιγκαν'ς), αν και κλίνω προς "Κάλας 9",
θα πρότεινα να συνεχίσουμε το ψάξιμο, να σκεφτούμε κι άλλες λύσεις και να επισκευτούμε και τα υπόλοιπα μαγαζιά που προτάθηκαν (κι άλλοι καφέδες ).

Περιμένουμε και την άποψη των υπόλοιπων 10 της σημερινής "επιτροπής αξιολόγησης", αλλά και άλλες ιδέες και προτάσεις.

ΥΓ1: 'Οποιος περάσει από το Carrefour-Μακεδονία, ας ρίξει μια ματιά στο "Les Amis" για να το συζητήσουμε.
ΥΓ2: Όποιος θέλει απρογραμμάτιστο ψαροκαφέ, θα βρίσκομαι στο "Κάλας 9" κάθε βράδυ για κανά 5ώρο.
 
Page generated in 0,01669 seconds with 11 queries