Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 19-09-10, 13:32
drbig Ο χρήστης drbig δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-11-2009
Περιοχή: ΣΑΛΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΕΣΕΙ
Μηνύματα: 887
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bloodraven Εμφάνιση μηνυμάτων
Για σας παιδιά,

Εδώ και 6 μήνες έχω ξεκινήσει και εγώ να ασχολούμαι με ένα ενυδρείο 60 λίτρων, το όποιο φιλοξενεί 2 αγγελόψαρα και μια ζέβρα.
???
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bloodraven Εμφάνιση μηνυμάτων
Στον πάτο έχω τοποθετήσει χαλικάκι περίπου 2 εκ. πάχος αλλά τίποτα ως υπόστρωμα για φυτά.
Κάποια στιγμή προσπάθησα να φυτέψω και ένα φυτό το όποιο αν και στην αρχή έδειχνε πολλά υποσχόμενο(έβγαλε ρίζες, νέους βλαστούς κλπ) μετά άρχισε να κιτρινίζει από την βάση προς τα πάνω, τα φύλα του έχασαν εντελώς το χρώμα τους και σε διάστημα 3 μηνών πέθανε και το αφαίρεσα). Ξέχασα να σας αναφέρω πως μαζί με το φυτό πήρα και ένα σαλιγκάρι (πρέπει να είναι το golden apple snail αλλά έχει κάνει αυγά) το οποίο εννοείται πως θα καθάριζε τα τζάμια από την άλγη ,( αλλά μάλλον καθάρισε το φυτό)!!!
αυτό ειναι το golden apple snail..

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bloodraven Εμφάνιση μηνυμάτων
Η ερώτηση μου είναι εάν μπορώ να βάλω τώρα υπόστρωμα στο ενυδρείο για να φυτέψω φυτό ή εάν πρέπει να ξεκινήσω πάλι από την αρχή, το σαλιγκάρι πρέπει να απομακρυνθεί ?
Πρέπει να ξηλώσεις όλο σου το ενυδρείο για να βάλεισ υποστρωμα. Και Ναι πρέπει να ξεκινήσεις πάλι απο την αρχή..
-------------------------
Με τον κινδυνο να σε στεναχωρήσω θα πρέπει να σου πω οτι και τα αγγελοψαράκια σου, θα υποφέρουν στο ενυδρειάκι των 60 λίτρων..

Θα ήθελες/σε ενδιέφερε να δουμε το θέμα του στησίματος του ενυδρείου σου ξανά απο την αρχή?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη drbig : 19-09-10 στις 13:32 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01667 seconds with 11 queries