Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #42  
Παλιά 17-09-10, 14:56
Το avatar του χρήστη nikoloutso
nikoloutso Ο χρήστης nikoloutso δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-09-2010
Περιοχή: Νέα Πέραμος
Μηνύματα: 82
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
καποια τα σκοτωνει. δε τα σοκαρει μονο. π.χ. ιχθυοψωριαση. νομιζω πως η χρηση και η αποτελεσματικοτητα του αλατιου εχει δοκιμαστει επι πολλα χρονια για να τη διεψαυσουμε. προσωπικα μου εχει σωσει ψαρια απο φιν ροτ και fungus...κατι που αντιστοιχα σκευασματα επωνυμων εταιριων δε κατορθωναν παντα. ειναι ανεξοδο και φιλικο στο ενυδρειο μας (δε καταστρεφει βιολογια οπως πολλα αλλα φαρμακα-λιγο προσοχη με τα φυτα μονο).
γενικοτερα ειναι ενα απο τα δυνατα οπλα των ενυδρειανων.
πανακεια δεν υπαρχει αλλιως αυτο μονο θα χρησιμοποιουσαμε ολοι παντου και παντα.
βοηθα ομως πολυ και χρηζει αναγνωρισης.
Σωμφωνω απόλυτα μαζί σου. Νομίζω εξαρχης το ήξερες και εσύ, άλλα όπως έχω πει πολλάκις.... καποια πραγματα που εσυ ο εμπειρος τα θεωρεις δεδομενα... οι νεοι και οχι μονο χομπιστες πρωτη φορα τα διαβαζουν!!!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΧρήστοςΠ Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο ίδιος ο Στενκερ μας είχε πει παντως για δισκους 10 γραμμαρια στο λιτρο και μπανιο για ενα λεπτό σε εξωπαρασητα

βεβαια θέλει αντερα να βλέπεις τον δίσκο να πλαγιαζει και να τον κρατας για 1 λεπτο
Φίλε Χρηστο.... η συγκεκριμενη περιπτωση επαληθευει αυτό που ειπα στο προηγούμενο ποστ.... το μπανιο σε αλλο χωρο και οχι στο κυριως ενυδρείο τα σοκαρει και το ψαρι τα αποβαλλει και ΔΕΝ τα ξαναπαιρνει γιατι παραμενουν στη "μπανιερα".

Υ.Γ. Εσυ γιατι δε με καλως όρισες??
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01420 seconds with 11 queries