Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #35  
Παλιά 17-09-10, 11:47
Το avatar του χρήστη nikoloutso
nikoloutso Ο χρήστης nikoloutso δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-09-2010
Περιοχή: Νέα Πέραμος
Μηνύματα: 82
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΧρήστοςΠ Εμφάνιση μηνυμάτων
εννοει ποσοστό αλατιου στο ενυδρειο
Για ακόμα μια φορα εκανα λάθος στην ερμηνεία.... δεν ξερω αν ειναι λόγο απειρίας μου ή λογο αγνειας μου. Αλλα ΔΕ νομιζω να ειμαι ο μονος...

Anyway, Δε θα διαφωνησω μαζι σου.... αλλα το ολο θεμα με το αλατι για της θεραπειες μου θυμιζει τις γιαγιαδες με το τσαι!! Με το τσαι θερεπευονται όλες οι ασθενειες!!!
Δεν ειναι πάντα έτσι....

Επίσης, ωντας επιστήμωνας, πότε ΔΕΝ με καλυπτε η μια μονο γνωμη. Παντα ήθελα να έχω οσο το δυνατό περισσοτερες. Δεν ξερω πότε γραφτηκε το αρθρο αυτό στο συγκεκριμενο site, αλλα μηπως έχουν αναθεωρηθει ορίσμενα από τότε?
Δεν ειναι μομφή προς το αρθρο και το site, αλλα μου κανει εντυπωση που βλεπω οτι το ακολουθει σαν ευαγγελιο.
Εχεις ψαξει πουθενα αλλου??
Ακόμα και εδω μέσα.

Ειμαι καθετα αντιθετος στο αλατι για όλες τις χρησεις.

Συμβουλη μου είναι αλλαγη νερου 30% και άμεσα θεραπεια με melafix.

Υ.Γ. Ποσο αλατι εχεις ριξει συνολικα??
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgarask Εμφάνιση μηνυμάτων
Σιγουρα η προσθηκη αλατιου σε γκαπυ μονο λαθος δεν ειναι ... κατα την δικη μου αποψη τα γκαπυ "χρειαζονται" αλατι στο νερο που τα εχουμε! Σιγουρα επισης δεν αποτελει την αιτια για finrot ...
Συμφωνω απολυτα οτι το guppy το θελει το αλατάκι του... αλλα μην το κανουμε υφαλμιρο το νερό!!

Σε καμια περιπτωση ΔΕΝ ειπα οτι ειναι αιτια του finrot, αλλα επισης διαφωνω στο οτι ειναι και θεραπεια.

Νομίζω πως έχω κάθε δικαίωμα να διαφωνήσω και να πω τη γνώμη μου.
-------------------------
Για να μη φανω επιθετικός, ενω δεν ειμαι, να πω οτι κι εγω οταν ξεκηνησα το χομπι από εκει μεσα ξεκίνησα να διαβασω τη θεραπεια για το ick.

Αλλα.... ουδής ασφαλτος, εκτος από το nikoloutso, όπως λέει και η lady Αντελα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikoloutso : 17-09-10 στις 11:47 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01535 seconds with 11 queries