Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 08-11-03, 01:43
chris Ο χρήστης chris δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-12-2002
Περιοχή: Nεα Μάκρη
Μηνύματα: 358
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostas

Τελος ο φιλος που προσπαθησε ναστησει control θερμοκρασιας με χρονοδιακοπτες...μαλλον αστοχο θα ηταν εαν θελεις να αποφυγεις την ταλαντωση της θερμοκρασισας γυρω απο μια τιμη με μεγαλο ευρος...αυτο που εννοω ειναι οτι εαν θελεις πχ 25 βαθμους την μια θα εχεις 27 καιτην αλλη στιγμη θα πεφτεις στους 23 με σχετικα γρηγορες εναλλαγες...μαλλον θα καταντουσε κουραστικο για εναν οργανισμο παρα να εχει μια σταθερα υψηλη θερμοκρασια πχ 24..

Τελος παντων λυσεις υπαρχουν αρκει να υπαρχει διαθεση για δοκιμες και χρονος για κατασκευη....

H χρήση του ανεμιστήρα στο καπάκι είναι η επικρατέστερη λύση για πολλούς εδώ μέσα όπως ανέφερε ο Σωτήρης.Οσο για τον χρονοδιακόπτη που εφάρμοσα εγώ ήταν απαραίτητος εφόσον έλειπα απο την Αθήνα.Τα παραδείγματά σου θα μου επιτρέψεις να πω είναι άστοχα.24 βαθμοί κάθε αλλο παρά υψηλοί είναι.Το καλοκαίρι το νερό ανεβάζει θερμοκρασία έως και 33 βαθμούς.
Όσο για τον ανεμιστήρα με τον χρονοδιακόπτη διατηρούσε την θερμοκρασία 25- 27 βαθμούς με καθόλου γρήγορες εναλλαγές.
Εξήγησα ότι ο ανεμιστήρας άναβε απο λίγο κυρίως τις μεσημεριανές ώρες και λιγότερο τις πρωινές και βραδινές.Αλλωστε και συνέχεια να δουλευει δεν πρόκειται να ρίξει την θερμοκρασία κάτω απο 23 βαθμούς .
Εγώ θα συμπληρώσω το Σωτήρη όχι για καμιά νέα ιδέα μόνο αλλά εφαρμόσιμη.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01419 seconds with 10 queries