Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #693  
Παλιά 11-09-10, 09:02
Το avatar του χρήστη panos1972
panos1972 Ο χρήστης panos1972 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2009
Περιοχή: Περαία, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.043
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Το θέμα είναι να δούμε σε ποιό μαγαζί μπορούν να μας εξασφαλίσουν έναν χώρο (και για τσιγάρο) και τότε η απόφαση θα είναι ευκολότερη.
Γι αυτό όποιος μπορεί ας ρωτήσει (πχ ο panos1972 στο Les Amis, ο drbig στη Remezzo, ο georgebruno στο Κallas 9, ο paco στη Θέρμη κλπ).
Εγώ θα κάνω μια κρούση και στο Μπένιγκαν'ς, αλλά δεν έχω και πολλές ελπίδες, εννοείται και όποιος άλλος, ας ρωτήσει οπουδήποτε.



Αντώνη μη βιάζεσαι, δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα, ούτε θα είναι ο πρώτος νόμος που μπορεί να ατονήσει και να μην εφαρμοστεί ποτέ.
Μην παρασύρεστε από τις τηλεόρασεις, γιατί πολλοί μαγαζάτορες θα χτυπήσουν τα κεφάλια τους αν αποφασίσουν να φανούν αυστηροί, ή
αν τρομάξουν στην απειλή των προστίμων και δουν τον τζίρο τους να πέφτει 50 και 60% και τα μαγαζιά τους άδεια.
Μπορώ να ρωτήσω, αλλά όντως το θέμα έχει παραξεφτυλιστεί....
Πόση ώρα πίνουμε τον "καφέ" μας;
2 ώρες μια φορά το μήνα!
Ε! 2 ώρες ας κάνουμε λίγο υπομονή!!!

Ο τζίρος θα πέσει λόγω κρίσης και όχι λόγω τσιγάρου!
Πρόστιμα να πέφτουν! Και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! ΝΑ ΜΗΝ ΑΤΟΝΙΣΕΙ!!!
Εάν εμείς είμαστε τόσο ψαρόμυαλοι και συνεχίζουμε, ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ!!!
Και τι θα πει δικαίωμα επιλογής του καθενός!
Δικαίωμα επιλογής στην αυτοκαταστροφή μας ή όχι;
Είναι σα να αφήνουμε "δικαίωμα επιλογής" σε κάποιον που ανέβηκε στο Λευκό Πύργο και θέλει να πέσει....
Ούτε μπορούμε να υποχρεώσουμε τον άλλο να αναπνέει το δικαίωμα της επιλογής μας!

Είμαι και εγώ καπνιστής! Το παλεύω όμως (και με παλεύει ΑΚΟΜΑ....)
Από τη στιγμή που μπήκαν τα πρώτα ακόμα μέτρα μέχρι σήμερα και με λίγη προσπάθεια έφτασα από το +1,5 πακέτο την ημέρα είμαι στα έως 4 τσιγάρα.
__________________
...
Επειδή τό αδοκίμαστο καί τό απ’αλλού φερμένο
Δέν τ’αντέχουν οί άνθρωποι...
 
Page generated in 0,01541 seconds with 10 queries