Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 27-08-10, 23:56
Το avatar του χρήστη AQUA PURA
AQUA PURA Ο χρήστης AQUA PURA δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 28-02-2007
Περιοχή: Αθήνα, Ν.Ιωνία
Μηνύματα: 692
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από syphon Εμφάνιση μηνυμάτων
Με τα δικά μου σου ήρθε τίποτα?
Τα έχω εδώ και μια βδομάδα σε νερό να δω πως θα πάνε, επειδή δεν τα βρήκα βυθισμένα
Αν δεν είναι υδρόβια χάρισμα σου για vivarium
Με τα δικά σου βρύα φίλε μου syphon είναι δύσκολα τα πράγματα …χρειάζομαι πιο κοντινές photo για να τα αναγνωρίσω το δεξί βρύο πάντως είναι pellia … τα άλλα 2 δεν τα βλέπω…η pellia θα αντέξει εντός νερού αλλά χρειάζεται σκιερό προς φωτεινό σημείο …σε ευχαριστώ πολύ για την ευγενική χειρονομία … αλλά έχω τοσα πολλά moss… που στο τέλος θα αρχίσω να τα τρώω μου φαίνεται… καλύτερα βάλε μια αγγελία να τα πάρει κάποιος που τα χρειάζεται περισσότερο….


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fotis_k Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ ευχαριστω πολυ.Αυτο πρεπει να ναι.Το βρηκα εντος νερου σε παρα πολυ μεγαλη ποσοτητα σε βαθος μεχρι 15 εκατοστων και σε σημειο με αρκετη ροη.Γενικα ειναι καθαρο το ποταμι με διαφορα μικροψαρα και σε αλλα σημεια του ποταμιου(οχι εκει που μαζεψα τις μοςς-πολυ πιο μακρυα) εχει πεστροφες.Οποτε λες να μην την χρησιμοποιησω?Κυριως γι αυτο το λογο την πηρα.Για ενυδρειο
Να σαι καλά… Άλλο η φύση άλλο το ενυδρείο….το ενυδρείο φίλε μου Φώτη είναι κλειστό σύστημα οπότε δεν είναι καλό να μπαίνουν φυτά τα οποία μαζεύουμε από την φύση δεν ξέρουμε τι μπορεί να έχουν.. το ότι φαίνετε καθαρό το moss το δέχομαι... αλλά έχει τόσους μικροοργανισμούς, βακτηρίδια κλπ πάνω της τα οποία το ανθρώπινο μάτι δεν τα βλέπει και στο ενυδρείο μπορεί να επηρεάσουν την υγεία των ψαριών… Το κακό με τα moss είναι ότι είναι πολύ ευαίσθητα για να τα απολυμάνεις με κάποιο χημικό… οπότε καταλαβαίνεις…
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01593 seconds with 10 queries