Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #59  
Παλιά 24-08-10, 13:21
Το avatar του χρήστη POURITANOS
POURITANOS Ο χρήστης POURITANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-07-2007
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 780
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από yiannossavva Εμφάνιση μηνυμάτων
Άντε άρχισε να δείχνει. Πολύ καλή δουλεία. Φαντάζομαι τον πάτο θα τον κάνεις τελευταίο ε?


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από in the pond Εμφάνιση μηνυμάτων
Η αλήθεια Βασίλη είναι ότι δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι πρόκειται να κάνεις..........
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από in the pond Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα κατασκευάσεις καλούπι και θα ρίξεις μέσα τσιμεντοκονίαμα?

Κατά την ταπεινή μου άποψη, ………….έσο του τσιμεντοκονιάματος.
Θα γίνει ένας λεπτός κεντρικός πάτος για όλη την κατασκευή που πάνω σε αυτήν θα πατάνε και τα πλαϊνά τοιχία.
Σε αυτό το κομμάτι Θα μπει ενισχυτικό τσιμέντου που βοηθά στην ελαστικότητα του τσιμέντου.

Αφού στεγνώσει ο κεντρικός πάτος θα γίνουν τα καλουπώματα για να γίνουν τα πλαϊνά τοιχία της λίμνης.

Στα χαρμανιασμα του τσιμέντου για την δημιουργία των πλαϊνών θα μπει ενισχυτικό που βοηθά στην σκληρότητα και στο “γέμισμα“ περιορίζοντας περισσότερο την πιθανότητα κενών σημείων από αέρα.

Και τέλος αφού ξεκαλουπωθούν τα πλαϊνά θα μπει τσιμέντο στων πάτο της λίμνης δημιουργώντας ένα ποιο μικρό εσωτερικό πάτο. και εδώ θα μπουν ενισχυτικό που βοηθουν στην σκληρότητα.

Τα σιδερά και τα πλέγματα που φαίνονται από της φωτογραφίες στο πάτωμα της λίμνης αφορούν μονό των κεντρικό πάτο.
Όταν θα γίνει και ο δεύτερος πάτος ο ποιο ουσιαστικός πάτος για την λίμνη δηλαδή. Θα μπουν και αλλά σιδερά.



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από syphon Εμφάνιση μηνυμάτων
Για τα τσιμέντα ειδικά και τον οπλισμό τους δεν χρειάζονται ούτε πειράματα ούτε υποθέσεις
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από syphon Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρωτήστε έναν πολιτικό μηχανικό

Εχτες πήγα από της εγκαταστάσεις της ισοματ (http://www.isomat.gr/) και συζήτησα με κάποιων υπεύθυνο για βελτιωτικά υλικά τσιμέντου καθώς και για μονωτικά. Ο οποίος ήταν πολιτικός μηχανικός.

Εδώ να πω ότι αρκετά που είχα ακούσει έως τώρα από μαγαζάτορες σε ότι αφορά βελτιωτικά τσιμέντου και την χρήση τους.
Μετά την επίσκεψη στην isomat είδα. Ότι αν δεν πας στον ειδικό δεν μαθαίνεις.
Η εξυπηρέτηση τους ήταν άψογη και με γέμισαν με φυλλάδια που περιγράφουν τα πάντα . ακόμα μου εκτύπωσαν οδηγίες και μου έδωσαν και πιστοποιητικά καταλληλότητας για πόσιμο νερό. (φωτο)


Τα σιδερά είναι από μελέτη δική μου. (κοινός ότι νάνε)
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  isomat1.JPG
Εμφανίσεις:  487
Μέγεθος:  53,2 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  isomat2.JPG
Εμφανίσεις:  484
Μέγεθος:  61,5 KB  
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01805 seconds with 11 queries