Θέμα: ryukin
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 22-08-10, 10:37
Το avatar του χρήστη sakura-chan
sakura-chan Ο χρήστης sakura-chan δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-08-2010
Περιοχή: Utopia
Μηνύματα: 52
Προεπιλογή

την σκληροτητα την πηγα στο 80ppm και θα την ανεβασω σιγα σιγα μεχρι το 150-200. Η ζεστη εφυγε, η θερμοκρασια του νερου ειναι σταθερη στους 24 και εκει ειμαστε ενταξει. Το προβλημα μου ομως τωρα ειναι κατι χειροτερο, μαλλον ick Τωρα το βραδυ ειδα 3 ασπρες κουκιδες στο ραχιαιο του πτερυγιο, 4 κουκιδες στην ουρα και νομιζω πως ειδα και μια στο κεφαλι του. Χθες ειχα παρατηρησει μια ασπρη κουκιδα στην ουρα του αλλα νομιζα πως χτυπησε. Το ψαρακι ειναι καλα και δεν παρατηρω καμια περιεργη συμπεριφορα... εχει ορεξη, κολυμπαει κανονικα, τα πτερυγια του ειναι ολα ανοιχτα και τα κοπρανα του κανονικα. Θα παω πρωι πρωι να αγορασω φαρμακο που να καλυπτει για ick και μηκυτες γιατι δεν ειμαι 100% σιγουρη οτι ειναι ick. Οι τιμες στο ενυδρειο μου (οι περισσοτερες τουλαχιστον) ειναι οκ. Το μονο προβλημα ηταν με την σκληροτητα και την θερμοκρασια και η θερμοκρασια ηταν οκ τις τελευταιες 3 μερες. Αλλαγες νερου κανω καθημερινα, γυρω στο 10-15%. Φοβαμαι πως με τις πολλες αλλαγες στην θερμοκρασια του εκανα περισσοτερο κακο παρα καλο και τωρα νιωθω ενοχες

Αν βαλω φαρμακο στο νερο να συνεχισω να κανω αλλαγες νερου καθημερινα (10%)?

Τι φαρμακο μου προτεινετε να παρω;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01405 seconds with 10 queries