Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 30-09-03, 15:37
Discos Ο χρήστης Discos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 15-01-2003
Περιοχή: Αθηνα - Ηλιουπολη
Μηνύματα: 632
Αποστολή μηνύματος AIM στον/στην Discos
Προεπιλογή

Η ροη επισημαίνετε ποια στο σχεδιο (update).
24C ειναι το μινιμουμ για reef, ή ειναι η σταθερη κανονικη θερμοκρασια που πρεπει να εχει ολο το χρονο (με καποιες πολυ μικρες αποκλυσεις) ?
Ο θερμοστατης οταν ολοκληρωθει το project θα ζευγαρωθει.(2χ150w).To skimmer ειναι της Red Sea και ειναι για 350 λιτρα.Οταν θα ειναι να προχωρησω σε ποιο ευαισθητα ζωντανα θα παρω ενα αλλο,Venturi θα ειναι,μαλλον το Prizm της ιδιας εταιριας,εχω ακουσει καλα λογια.
Το Fluval 2 (400lt/h) ειναι στο ενυδρειο με σκοπο οποτε χρειαστη να ειναι ετοιμο-στρωμενο για να μπει σε ενα μικροτερο ενυδρειο καραντινας.εχω βαλει στο σχεδιο μπλε σφουγγαρι στην αρχη και στο τελος του refugium,και για καθαρισμα αλλα και για να μην μπει κανα κακομοιρο ζωντανο και ... εχουμε κανα ατυχημα .
Δεν ξερω ακομα εαν θα κανω διαφορετικο χωρο πριν το κυριο refugium για τα μυδια π.χ.
Περιπου ετσι θα ειναι δεν εχω ακομα καταληξει σιγουρα (πανω κατω αυτο θα ειναι) αλλα μπορειτε να δωσετε τη γνωμη σας πανω σε αυτο.
__________________

"Αυτος που δεν εχει κανει ποτε λαθος, ειναι αυτος που δεν εχει δοκιμασει ποτε κατι καινουργιο"
Albert Einstein

"Οταν λες παντα την αληθεια, δεν χρειαζεται ποτε να θυμασαι τι ειπες"
Μαρκ Τουαιην

Reef Keeping - Coral Magazine - Advanced Aquarist
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01437 seconds with 11 queries