Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #105  
Παλιά 16-08-10, 00:18
Το avatar του χρήστη POURITANOS
POURITANOS Ο χρήστης POURITANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-07-2007
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 780
Προεπιλογή

Καλά δε το συζητώ έχεις κάνει τρομερή δουλειά. Ποιο επαγγελματική και από επαγγελματίες.
Αν και θεωρώ αρκετά από αυτά υπερβολές.

Επειδή είσαι ακόμα ζεστός με την κατασκευή της λίμνης. Θα σου πρότεινα να ενυσχησεις την κατασκευή με τα σανίδια.Με τσιμέντο. (βλέπε φωτο) Eμένα τα δικά μου σανίδια θα πατάνε όλα πάνω σε τσιμέντο. Βλέπω πολύ αδύναμα τα στηρίγματα σου για αυτό σου προτείνω ενίσχυση.

Οκ τελικά κατάλαβα ότι έχεις φτιάξει έναν ξέχωρο χώρο για τα φίλτρα και τα μηχανήματα που θα βάλεις.
Αυτό που δεν κατάλαβα στην συνεχεία είναι γιατί των έκανες κολλητά με την λίμνη? Από την στιγμή που θα επικοινωνούν με σωληνώσεις οι 2 δεξαμενές. Ας την έκανες 2 μετρά ποιο μακριά από την λίμνη με 2 μετρά παραπάνω σωλήνες. Θα μπορούσες να περιφράξεις το πηγάδι χωρίς να χαλάσει η ομορφιά της λίμνης
1. Έχω την εντύπωση ότι η μια πλευρά της λίμνης είναι καταδικασμένη στο να μην είναι προσβασιμη.
2. όσο και να διαμορφώσεις όμορφα των εξωτερικό χώρο τις λίμνης αυτό το πηγάδι διπλά στην λίμνη θα χαλάει την ομορφιά της.
3. πολλά πράγματα τα ξέρει μονό ο δημιουργός και σε εμάς τους απέξω μέχρι να ολοκληρωθεί ολοκληρωτικά όλη η εικόνα μας δημιουργούνται κάποια ερωτηματικά.

Βαλέ και καμιά φωτογραφία όσο μπορείς ποιο πανοραμική στο να καταλάβουμε καλυτέρα το σχήμα της λίμνης.

Όταν θα είναι να κάνω πισινά θα σε φωνάξω να μου κανείς λίμνη.
Άργησες αλλά έκανες τρομερή δουλειά μπράβο σου.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01569 seconds with 10 queries