Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 13-08-10, 09:22
Το avatar του χρήστη zapatas
zapatas Ο χρήστης zapatas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Περιοχή: πειραιας
Μηνύματα: 662
Send a message via Skype™ to zapatas
Προεπιλογή

[QUOTE=Maverick;470536]Δυστυχώς μας μπερδέψανε όλους οι πλακάτ! Κι εγώ θα κράταγα τον πλακάτ μιας και είναι γενικά δυσεύρετοι (μόνο μαζί με θηλυκιές κατά λάθος έρχονται στα πετ σοπ) και άλλοι πληρώνουν αρκετά λεφτά για να κάνουν εισαγωγές. Σε γενικές γραμμές είναι πιο επιθετικοί από τους άλλους μονομάχους, αλλά όπως πάντα η πρσωπικότητα του κάθε ψαριού είναι που παίζει το σημαντικότερο ρόλο. Όσο για το πως θα είναι τα μικρά, εξαρτάται από το γονότυπο τής θηλυκιάς (και είναι δύσκολο να ξεχωρίσεις τις πλακάτ από τις veil tail). Αν πάρεις θηλυκιά από το ίδιο ενυδρείο που πήρες τους πλακάτ (λογικά θα είναι από την ίδια παρτίδα του εκτροφέα και άρα από την ίδια γέννα) θα είναι κατά πάσα πιθανότητα πλακάτ οπότε και τα μικρά θα καταλήξουν με κοντές ουρές (οι χρωματισμοί θα είναι πολλοί και διάφοροι)...[/QUOTE

ευχαριστω πολυ maveric για τις χρισιμες πληροφοριες...οντως εχω αποφασισει να τον κρατησω τον πλακατ, εξαλλου δεν αξιζει και να τον παω πισω(ποιος ξερει που θα παραπεσει) θα παρω οπως λες και μια θυλικια απο το ιδιο πετ σοπ, απο το ιδιο ενυδριο, τωρα βεβαια εμενα μου γενναται αλλο ενα ερωτημα..
αντε και τους ζευγαρωνω τους πλακατ.... εδω οι πετσοπαδες δεν μπορουνε να τους ξεχωρισουνε, πως θα το κανω εγω??????
εχει να πεσει ξυλο ετσι και βγουνε ολα πλακατ μεχρι να τους παρω χαμπαρι...
__________________
Το ακούω και το ξεχνώ. Το βλέπω και το θυμάμαι. Το κάνω και το καταλαβαίνω.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01381 seconds with 10 queries