Θέμα: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 03-08-10, 19:32
giannisaek Ο χρήστης giannisaek δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 15-10-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 834
Προεπιλογή

Ευχαριστώ πολύ παιδιά εγώ μετά από πάρα πολλές δοκιμές με διάφορες πατέντες κατέληξα σ' αυτή και έλυσα το πρόβλημα της πίεσης νερού όπου στα μικρά ενυδρεία και όταν το φίλτρο είναι μεγάλο ενώ είναι καλό για τα ψάρια δημιουργεί προβλήματα. Δεν μπορούσα να κρατήσω φυτό επιφανείας και γενικά γινόταν το ενυδρείο πλυντήριο είτε με spray bar είτε με ελεύθερη ροή.
Επίσης παρέλειψα να πω ότι στα μεγαλύτερα ενυδρεία που η στάθμη νερού είναι ποιο χαμηλά από την δική μου (την στάθμη τα μεγάλα την έχουν κάτω από τις κόντρες του ενυδρείου) για να εφαρμοστεί αυτή η πατέντα και να βυθίζεται ο καμπυλωτός σωλήνας μέσα στο νερό πρέπει να κοπεί στο σημείο που δείχνει το βέλος στην φωτογραφία και να γίνει προέκταση με ένα κομμάτι λάστιχο τόσο ώστε η άκρη του καμπυλωτού σωλήνα να μπαίνει μέσα στο νερό. Αν δεν γίνει αυτό και υπάρχει χαμηλή στάθμη ο σωλήνας θα βρίσκει πάνω στο γυαλί του ενυδρείου και και δεν θα έχει περιθώρια να κατέβει. Επίσης τις βεντούζες για να τις κολλήσουμε έξω από το ενυδρείο πρέπει πρώτα να τις βρέξουμε.
Δείτε το σημείο που έκοψα τον σωλήνα για να μπει λάστιχο για ενυδρεία με χαμηλότερη στάθμη νερού (εγώ δεν έβαλα λάστιχο μεγάλο για προέκταση, απλώς το έκοψα αν χρειαστεί).

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01450 seconds with 11 queries