Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #73  
Παλιά 30-07-10, 09:08
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lucy Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα ψάρια μοιάζει να μην χαθηκαν αν και δεν μπορώ να ξέρω τον αριθμό τους.
Λούση μου, μπορεί να μην έχει χαθεί και κανένα. Μερίμησε όμως αν μπορείς να βρεις αν όντως πρόκειται για λίπασμα στη λάσπη του πυθμένα. Δες το είδος των λιπασμάτων που καταστράφηκαν, και πολλές φορές η σύστασή τους μπορούν να δουλέψουν και τα απλά υγρά τεστ που έχουμε για ενυδρειακή χρήση (αμμωνίες, νιτρικά, κάλλιο κ.α.) άρα μπορούμε να αναγνωρίσουμε αν περιέπεσαν στο νερό μας ή όχι λιπάσματα. Αν τα δούμε αυτά ανεβασμένα, τότε είναι εύκολο να υποθέσουμε ότι ίσως να υπάρχουν και πιο επικίνδυνα κατάλοιπα...


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lucy Εμφάνιση μηνυμάτων
Η διόρθωση-αλλαγή της λίμνης έχει αποφασιστεί εδώ και πολύ καιρό. Χρόνο που θα βρούμε! κι όσο πάνε τα πράγματα δυσκολεύουν! Να δούμε που θα βγει!
Είναι αλήθεια ότι το πρόβλημα είναι η απόπειρα του θεμέλιου λίθου για κάτι τέτοιο, γιατί υπολογίζεις εκ των προτέρων την όλη εργασία που θα ακολουθήσει... Αυτό είχα κάνει και εγώ τόσα χρόνια. Δεν έλεγα να ξεκινήσω, λόγω βέβαια διαφόρων προβλημάτων που είχα. Να ξέρεις όμως: "Η αρχή είναι το ήμιση του παντώς". Η όλη κούραση και ταλαιπορία ξεπερνιέται με ηθική ικανοποίηση...
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02047 seconds with 11 queries