Θέμα: Reverse Osmosis
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 29-07-03, 11:02
Το avatar του χρήστη ahar
ahar Ο χρήστης ahar δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-04-2003
Περιοχή: Αθήνα Ν.Σμυρνη
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από viotopos
απορω γιατι δεν την αγοραζει απο ελλαδα?
για έναν πολύ απλο λόγο
Aquamedic 150lt /day 318€
JBL 140 lt/day 315€

Δεν αντιλέγω να παιρνω τον εξοπλισμο μου απο την ελλαδα μια και θα το έχω και αμεσα στα χερια μου αλλα υπάρχει μια σοβαρη διαφορα τιμής.
Την Aquamedic την αγορασα 175€ + τα μεταφορικα και απλα θα την έχω στο τέλος της εβδομάδας.
Οπως καταλαβαίνεις έχει διαφορα.
Δεν λέω να υποστηρίξω τον Ελληνα επαγγελματία αλλα όσο οι χονδρεμποροι στο τομεα σας ανεβάζουν πάρα πολύ την τιμή που σας πουλάνε και εσεις αντιστοιχα μετακυλάτε το κόστος στο καταναλώτη τότε τον εξοπλισμο μου θα εξακολουθω να το αγοράζω απο το εξωτερικο. Τα ψαρια βεβαια είναι κατι το εντελως διαφορετικο.
Εκει δεν μπορώ να πώ τίποτα για το 300% και 400% που προσθέτουν πάνω. Η μόνη λυση είναι να μαζευτούμε εγω και αλλοι 5 και να κανονίσουμε μια είσαγώγη απο μόνοι μας. Αλλα εκει θα πρέπει να κάνουμε και μια μεγάλη παραγγελεια.

Τον Ελληνα επαγγελματία τον υποστηρίζω και τον σέβομαι (τον σώστο) γιατι προσπαθει να επιβιώσει σε ένα ιδαιτερα δυσκολο τομέα και υπάρχουν ατόμα στον χώρο που έχουν την αμέριστη υποστιριξή μου, ακριβώς γιατι αυτή την υποστίρηξη και τον σεβασμο μου τον ανταποδίδουν (δεν θα τους αναφέρω εδω αλλα εχω μιλήσει γιαυτούς σε προηγούμενες συζητήσεις ). Και την υποστιρηξη αυτη μου παρείσχαν ακομα και σε "δυσκολες" καταστάσεις με "δυσκολα" ατομα να παρεβρισκονται στον αμεσο χώρο (δεν θα επεκταθω παραπανω σε αυτο το θεμα . Ο νοων νοητω )
Αλλά όπως ο επαγγελματιας βαζει πανω απο όλα και την τσεπη του, γιατι ανθρωπος είναι και αυτος και πρεπει να ζήσει την οικογένια του, ετσι και εγω πρέπει να βρίσκω το πιο φτηνο και καλο για το χομπι μου . Και σε τελικη αναλυση μπορει να το αγαπαω αυτο που κάνω, να ασχολούμαι με αυτο το αντικείμενο 17 χρόνια και να έχω και 9 ενυδρεία για να χώνω μέσα ότι μου κάνει κλικ αλλα στην τελική ανάλυση χόμπι είναι και όχι κάτι βιοποριστικο. Και όπως ό καθένας μας, πρεπει και εγώ να θέτω τις προταιρεότητες μου όσον αφορα που πήγαίνουν τα λεφτα μου ....

Αυτα τα όλιγα....

Φιλικα
Αλέξανδρος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01577 seconds with 11 queries