Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 02-06-10, 22:45
Το avatar του χρήστη gemen
gemen Ο χρήστης gemen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-01-2010
Περιοχή: Ν.Κιλκις
Μηνύματα: 400
Προεπιλογή

τελικα με λιγη προσοχη αυτες της μερες τι προσεξα και να το δειται και φιλοι οι οποιοι εαν το συναντισουν να μην φωβιθουν οπως εγω.

ειπα λοιπον μεσα μου ολοκαινουργιο φιλτρο και θορυβος?eheim?ολοι λενε τα καλυτερα.δεν μπορει λεω κατι αλλο τρεχει.δεν ειναι η μπιλια παιδια.ουτε η προπελα που αν σπαση εσπασε αλλιως δουλεβη αψογα.ειναι το κεραμικο (ασπρο λεπτο ) αξονακι μεσα σε 2 πλαστικα μικρα μαυρα το ενα στο καπακι της μιας μεριας και το αλλο μεσα μετα την προπελα.ελα που εαν και το ανοιξα μονο δυο δορες δεν διαπιστοσα το εξης.πρεπει να κουμποσει καλα το κεραμικο αξονακι αφου το ανοιγουμε για να το καθαρισουμε την πρωτη μας φορα και δεν ξερουμε μετα πρεπει να ακουστη ενα κλικ.αυτο βρισκεται μεσα στην θαλαμη που μπαινη η προπελα και συγκρατιται απο τον κεραμικο αξονα.εαν δεν κουμποσει η μια μερια της φτερωτης βρισκεται οποτε στον αερα και ετσι οπως γυριζει χτιπαει μεσα στον θαλαμο και ακουγεται ο θορυβος.απροσεξια λοιπον που την επισημανω να μην την πατισει καποιος οπως εγω απο φοβο για πρωτη φορα.και ενα αλλο που ρωτησα στην eheim.για να διαπιστωσετε εαν χαλασε η προπελα την βγαζετε και την κρατατε με το ενα χερι και με το αλλο γυριζετε τα πτερυγια (αυτακια ) σιγα σιγα εαν σταματισει και δεν γυριζει τρελα απο τον εαυτο της εισται οκ.εαν συνεχεια γυριζει θελετε προπελα.αναφωρικα τιμες ιουνιου τωρα η προπελα για το 2236 φιλτρο απο 15 - 30 ευρω.
το αξονακι το κεραμικο με σετ τα 2 πλαστικα 10 ευρω.
πιστεβω να βοηθισα απο την απειρια μου καποιον που θα ερθη στην δικη μου θεση.αυτα.φωτο θα βαλω αυριο να το εχουμε και αναλυτικα το παραδειγμα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01510 seconds with 11 queries