Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 30-05-10, 13:37
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Αχ βρε τυχερέ "Σκωτσέζε", εμείς για να πετύχουμε αυτό το νερό, σκοτωνόμαστε στα έξοδα και την προσπάθεια.

Η γνώμη μου είναι να αυξήσεις (οπωσδήποτε) την φίλτρανση, με το δεύτερο φλουβαλ θα είσαι ΟΚ- και τον φωτισμό.
Αν δεν μπορείς να αντικαταστήσεις τις υπάρχουσες λάμπες με φθορισμού, πρόσθεσε τουλάχιστον 1 (καλύτερα 2) ίδια και θα είσαι ΟΚ.
Βέβαια με την αύξηση του φωτισμού, θα ανέβει η θερμοκρασία και ίσως χρειαστείς ανεμιστηράκια (δεν έχω περάσει καλοκαίρι στη Σκωτία).
Το διοξείδιο δεν είναι απολύτως απαραίτητο για την περίπτωσή σου, συνέχισε με υγρό λίπασμα και καμία ταμπλέτα βυθού.
Τα φυτά σου μπορούν να συνέρθουν και να διατηρηθούν σε αρκετά καλή κατάσταση με περισσότερο φως και καλύτερη λίπανση.

Εγώ θα έβγαζα τα γκαπάκια (όχι ότι δεν ζουν σε τέτοιες τιμές, απλά δεν είναι τρισευτυχισμένα) και θα πρόσθετα ροδόστομους,
ή κι ένα ζευγαράκι ραμ, αφού σου αρέσουν, απλά μειώνεις τις πιθανότητες επιτυχημένης αναπαραγωγής των σκαλαριών.
Τα μαχαιρόψαρα θα τα απέφευγα, νομίζω ότι δεν ταιριάζουν στη σύνθεση που προσπαθείς να πετύχεις, άντε καλή συνέχεια.

-----
Έγραφα ταυτόχρονα με τον Γιώργο, αυτά που σου είπα δεν αποτελούν αντίρρηση σε όσα σου έγραψε, απλά διαφορετική εκτίμηση.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01352 seconds with 11 queries