Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #64  
Παλιά 29-05-10, 17:04
giannisaek Ο χρήστης giannisaek δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 15-10-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 834
Προεπιλογή

Φίλε Χάρη διάβασα με μεγάλη προσοχή τα όσα έγραψες, Έχεις δίκιο να πληγώνεσαι για τις διαγραφές των κειμένων σου.
Άποψή μου είναι ότι αυτό το φόρουμ και το κάθε φόρουμ είναι για ανταλλαγή απόψεων με σκοπό την μάθηση πάνω στο αντικείμενο, φυσικά οι απόψεις μας να μην είναι (επιθετικές, υβριστικές), και ότι δίποτε άλλο που θα θίγει και θα προσβάλει τον συνομιλητή μας.
Μια διαγραφή κειμένου που δεν περιέχει τις παραπάνω λέξεις, είναι πέρα για πέρα άδικη και δεν πρέπει να γίνεται.
Όλοι οι ακουαρίστες έχουμε τον ίδιο σκοπό, την αγάπη για τα ψάρια, άλλοι γνωρίζουμε περισσότερα άλλοι λιγότερα κανένας μας δεν τα ξέρει όλα ούτε θεωρώ σωστό ότι πρέπει να νομίζουμε ότι τα ξέρουμε όλα, αυτούς εγώ τους λέω ξερόλες, όλοι ξεκινήσαμε με λάθη και μάθαμε από αυτά (αν δεν πάθεις δεν θα μάθεις) και την τελειότητα δεν την έχει φτάσει κανένας μας (όσο θα ζούμε θα μαθαίνουμε) γνώμη μου είναι ότι όλες οι απόψεις των φίλων πρέπει να είναι σεβαστές και να μην διαγράφονται είτε λάθος είναι είτε σωστές, εξάλλου σε ένα ποστ δεν συνομιλούν μόνο δύο άτομα συνομιλούν πολλοί και ο καθένας από τους αναγνώστες παίρνει γενική άποψη δεν πρέπει να την επιβάλουμε σε κάποιον να την κάνει ντε και καλά γιατί έτσι τον αποθαρρύνουμε με τον τρόπο μας. Πολλοί καινούργιοι ακουαρίστες φοβούνται να κάνουν παρουσίαση φοβούμενοι την επίθεση που θα δεχτούν.
Συνοψίζοντας είναι λάθος από τους διαχειριστές του φόρουμ οι διαγραφές κειμένων, θεωρείται μεγάλη προσβολή.
Πρέπει να λέμε την γνώμη μας χωρίς αυτή να δέχεται επίθεση.
Το λάθος των καινούριων να διορθώνεται από τους έμπειρους με κόσμιο τρόπο (απλή αναφορά του σωστού και όχι επιβολή).
Και να σεβόμαστε την προσωπικότητα του άλλου είτε ξέρει είτε δεν ξέρει, όλοι είμαστε το ίδιο.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01554 seconds with 11 queries