Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 25-05-10, 00:07
Το avatar του χρήστη endymion
endymion Ο χρήστης endymion δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-03-2010
Περιοχή: Περιστέρι
Μηνύματα: 135
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από exelix Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ το κάνω με τον βραστήρα, απλά τον καθαρίζω συχνά για να μην είναι γεμάτος άλατα (πιάνει άσχημα και ασπρίζει όλος) και σκληραίνει πολύ το νερό. Αυτό που λες με τον θερμοστάτη δεν το κατάλαβα καλά, δεν είναι πλήρως βυθιζόμενος και τον έχεις εκτός νερού ή μένει εκτός επειδή πέφτει η στάθμη; Πάντως αν έχεις κι άλλο θερμοστάτη και ένα μικρό κυκλοφορητή (χωρίς κυκλοφορητή ποτέ δεν κατάφερα να το ζεστάνω, αλλά μπορεί εγώ να κάνω κάτι λάθος) μπορείς να ετοιμάζεις πλήρως κάπου αλλού το νερό, αλλά θέλει πολύ περισσότερη ώρα. Το σωλήνα από το Co2 εκεί που λες, στην είσοδο του φίλτρου σου, απλά κοίτα όντως να τραβάει τις φυσαλίδες (μπορεί να χρειαστεί να το περάσεις ανάμεσα στις τρυπούλες κάπως. Διάβασε και το dry start να έχεις μια ιδέα για όταν αποφασίσεις να χοντρύνεις το παιχνίδι!
Μένει εκτός επειδή πέφτει η στάθμη. Έχει μια ένδειξη που λέει ότι μέχρι εκεί πρέπει να είναι μέσα στο νερό. Όταν αλλάζω το νερό όμως κατεβαίνει κατω από εκείνο το σημείο. Φυσικά όποτε αλλάζω νερό τον βγάζω απο την μπρίζα είχα δει ένα βίντεο στο you tube πως σπάει, και υπάρχει και κίνδυνος ηλεκτροπληξίας. Τώρα θα το ρωτησω γιατί δεν ξέρω κι ας φανώ και χαζός. Τι εννοεις κυκλοφορητή?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01395 seconds with 10 queries