Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #92  
Παλιά 15-05-10, 23:11
yiannossavva Ο χρήστης yiannossavva δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 23-05-2007
Περιοχή: Λευκωσία-Κύπρος
Μηνύματα: 686
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Andros Εμφάνιση μηνυμάτων
Που εχει προβλημα το νερο σου???

Οκ ας προσπερασουμε τις παραμετρους του νερου....

Βαλε φωτο απο τα κοι σου αυτα που αγορασες πριν 1.5 χρονο πως ηταν οταν τα αγορασες και πως ειναι σημερα.

Λογικα ξερεις τι μεγεθος θα ειχαν αν ολα ηταν οκ???

Αυτο που αγορασα εγω πριν 10 μηνες ηταν 10cm σημερα ειδες ποσο ειναι φτου φτου φτου να μην τα ματιασουμε

Γιαννο μην τα περνεις ολα ετσι απλα ομορφα και ωραια....


Άντρο το ότι τα ψάρια δεν μεγάλωσαν όσο έπρεπε να μεγαλώσουν (που δεν ξέρουμε με βεβαιότητα ποιο είναι το φυσιολογικό) είναι πρώτον η ποσότητα τροφής που έδινα (τάιζα ελάχιστο γιατί η λίμνη ήταν εντελώς νέα και δεν υπήρχε βιολογία) και δεύτερον το τη τροφή τους έδινα. Τα συστατικά της τροφής είναι πολύ σημαντικά στην ανάπτυξη τους. Την (κόντρα) που πρότεινε ο Βασίλης για να δούμε ποιο ψάρι θα μεγαλώσει ποιο γρήγορα είμαι διαθέσιμος να την κάνω με τα νούφαρα μέσα στην λίμνη μου.
Αν θυμάσαι συμφώνησα στο ότι όσο περισσότερος χώρος δίνεται στα ψάρια τόσο ποιο πολλή μεγαλώνει. Αλλά το πείραμα θέλω να το κάνουμε για να δούμε με πράξεις το αποτέλεσμα. Αλλά και πάλι μετά το πείραμα δεν θα ήμαστε σε θέση να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα. Ο λόγος είναι απλός.
Στην γέννα που έχω τώρα στο ενυδρείο έχω ψάρια 1ος εκατοστού και ψάρια 3 εκατοστών!
Βγήκαν από την ίδια κοιλιά και έχουν 300% διαφορά το ένα από το άλλο.
Άρα δεν θα έχουμε ποτέ μια ασφαλή εξήγηση. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει να κάνω τα ΚΟΙ μου σε 3-4 χρόνια 60 εκατοστά. Δεν θα τα χωράει η λίμνη μου.

Αλλά είπαμε είναι θέμα γούστου




Υ/Γ Δεν τα παίρνω απλά εύκολα και ωραία. Είναι απλά εύκολα και ωραία.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01516 seconds with 10 queries