Θέμα: nano reef
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 15-05-10, 14:57
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

φιλε μου platy...εχεις δει φανταζομαι πολλες φορες να μπαινει εδω ενας αρχαριος...και να ρωτα..
ποιο ενυδρειο να παρω..με τι φως?? τι ψαρια να βαλω?? κανουν αυτα με εκεινα??
εξοπλισμος ποιος ειναι καλυτερος?? τα τεστ πως τα κανουμε??
μπορεις να απαντησεις σε αυτες τις ερωτησεις??? οχι φυσικα...θα πρεπει να γραψεις βιβλιο ολοκληρο....ετσι παραπεμπουμε σε υπομνηματα και τη σελιδα του κου τσαμη και αλλες πολλες καθως και τον παρακινουμε να διαβασει στο φορουμ...ολα σχεδον εχουν ξαναγραφτει.
ετσι λοιπον και τωρα για ολα αυτα χρειαζεσαι πρωτα διαβασμα να τα ξεμπερδεψεις στο μυαλο σου για να ξερεις τι να ζητησεις απο ενα μαγαζι.
"βαζουμε αντιφωσφορο οταν εχουμε νιτρικα..."
μα το λεει η λεξη αντι-φωσφορος...το βαζουμε για να κρατησουμε χαμηλα και μαλιστα χωρις υπερβολη μηδενικα τα φωσφορικα μιας και οι θαλασσιοι οργανισμοι ειναι πιο ευαισθητοι σε αυτα απο αυτους του γλυκου νερου.
με ολες αυτες τις εννοιες πρεπει να εξοικειωθεις πρωτα..και μετα να πας στην πραξη...
δε γινεται να στησεις ενυδρειο καθοδηγουμενος βημα βημα χωρις να εχεις διαβασει την "θεωρια"...
θα μου πεις οτι δεν υπαρχουν ολα τα απαραιτητα υπομνηματα...η αναζητηση ομως εδω καθως και γενικοτερα το διαδικτυο θα σε βοηθησει πολυ να βρεις τις πληροφοριες που ψαχνεις...
ελπιζω να καταλαβαινεις την προτροπη και τον τονο μου
καποια πιο ειδικα θεματα σαφως και θα τα ρωτας εδω ...ζητωντας τη γνωμη των εμπειρων (εμενα βγαλε με απο αυτη την κατηγορια...χα χα)
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01551 seconds with 11 queries