Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 13-05-10, 09:03
Το avatar του χρήστη panos1972
panos1972 Ο χρήστης panos1972 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2009
Περιοχή: Περαία, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.043
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλά, δικό σου ενυδρείο δεν θα μπορούσε να είναι τίποτε άλλο, παρά ότι να 'ναι.

- Ναι, αλλά τα περισσότερα ότι να ναι φυτά (ανούμπια αγοραστή, κρυπτοκορίνες Teodor και μερικά του nikosm1) είναι δικά σου....
Εσύ δίνεις ότι να ναι...


Ενδιαφέρουσα η επιλογή της θέσης του θερμαντήρα, θα μπορούσες επίσης να τον βεντουζάρεις στο μπροστινό τζάμι, για να φαίνεται καλύτερα.
Γιατί δεν τον κατεβάζεις τουλάχιστον πιο χαμηλά, να κρυφτεί πίσω από το ξύλο και τα φυτά, ω πανμέγιστε aquascaper?

Βρε bokoκορόμυαλε!
1) Όρθιος ο θερμαντήρας ακόμα και θαμμένος στην άμμο εξέχει αρκετά της επιφάνειας του νερού.
2) Επειδή το ενυδρειάκι δεν έχει καπάκι και η εξάτμιση είναι αρκετή μπορεί η στάθμη να πέσει γρήγορα και να έχουμε σπασίματα, ηλεκτροπληξίες και άλλα όμορφα. Γι αυτό τον έβαλα κεντρικά και όχι ψηλά στην επιφάνεια.
3) Εάν τον βάλω πολύ χαμηλά τρώω χώρο από την ωφέλιμη επιφάνεια βυθού/φυτέματος.


Εντυπωσιάστηκα, δεν μας είχες ενημέρωσει ότι έχεις κάνει και σπουδές interior designing!!!

- Και στο exterior designing έχω και στο demolishion. Κάτσε να σε πιάσω να σου δείξω....


Eπίσης θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις για φόντο εκείνο το ταλασσί χαρτόνι που έβγαλες από το νταμάρι, μην πάει χαμένο...

- Το ταλασσί ήταν διπλής όψης! Η άλλη όψη ήταν μαύρη και την έβαλα στο malawi.


Α και μην το ξεχάσω, το ντουβάρι από πίσω θέλει ένα χεράκι βάψιμο (προτίμησε κάτι σε σκούρο, θα κάνει ωραίο φόντο στο ενυδρείο).

- Άσε μη ξύνεις πληγές για το βάψιμο! Αμάν κάνω να το αποφύγω....

Κατά τα άλλα μου άρεσε.

- Παράξενο! Εμένα πάλι όχι!
Παρά είναι "ότι να ναι"
Έχει πλάκα πάντως!

.......
__________________
...
Επειδή τό αδοκίμαστο καί τό απ’αλλού φερμένο
Δέν τ’αντέχουν οί άνθρωποι...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01630 seconds with 10 queries