Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 19-04-10, 17:37
Το avatar του χρήστη cherry
cherry Ο χρήστης cherry δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-07-2009
Περιοχή: Λαρισα
Μηνύματα: 91
Προεπιλογή

Ωχ..Δεν το βλεπω καλα το ψαρακι! Δεν ξερω πως εβγαλες το συμπερασμα σχετικα με την ασθενεια, εμενα προσωπικα για υδρωπικια δε μου φαινεται. Εχει ανασηκωμενα λεπια? Παντως το οτι εχει ετσι μαζεμενα τα πτερυγια του σιγουρα δεν ειναι καλο σημαδι..
Για τα λιτρα σου λες οτι ξερεις πως ειναι λιγα, αλλα μαλλον θα επρεπε να περιμενεις και να βαλεις τα ψαρακια σου κατευθειαν στο μεγαλο. Ο συνδυασμος 2 χρυσοψαρα σε αστρωτο ενυδρειο ισουται παντα με προβληματα δυστυχως!
Επισης δε νομιζω οτι εκανες καλα που εβαλες το αρρωστο σε γυαλα. Η αμμωνια που θα συσσωρευτει αν δεν εχεις φιλτρανση, θα χειροτερεψει την κατασταση του..Το μονο που ισως να βοηθησει κατα την αποψη μου ειναι να το αφησεις 1-2 μερες νηστικο για να μην επιβαρυνεις και το νερο εφοσον δεν τρωει και να προσθεσεις ενυδρειακο αλατι.
Αυτα τα λιγα απο μενα που ειμαι σχετικα αρχαρια..Ελπιζω ολα να πανε καλα και το ψαρακι σου να τα καταφερει!

Υ.Γ. Το να μετρας τις τιμες του νερου σου ειναι απολυτως απαραιτητο. Διαβασε και το σχετικο υπομνημα και να προμηθευτεις τεστακια το συντομοτερο δυνατο.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01454 seconds with 11 queries