Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 15-04-10, 07:46
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από posidwnas Εμφάνιση μηνυμάτων
Ψάχνωντας στο νετ είδα κάποιους που έχουν κάνει ξύλινο ενυδρείο και μόνο το μπροστά να είναι τζάμι και μου άρεσε πολύ σαν ιδέα.
Και επειδή μου περισσεύει η παλιά μου μπασοκούτα που είχα στο αμάξι και φιλοξενούσε 2 12ιντσα ηχεία λέω να την μετατρέψω σε ενυδρείο ( παλιόπαιδα μου κολήσατε το μικρόβιο και δεν μου φτάνει 1).

Έχει κάνει κάποιος κάτι αντίστοιχο?
Τη μπογιά να χρησιμοποιήσω για να το βάψω εσωτερικά για να μην υπάρξει πρόβλημα?
Είσαι σίγουρος ότι θέλεις να κάνεις κάτι τέτοιο? Προς τί? Είσαι σίγουρος ότι η συγκεκριμένη κούτα έχει την δύναμη να υποστηρίξει κάτι τέτοιο? Με τί υλικό (ξύλο) είναι φτιαγμένη? Από ότι τουλάχιστον εγώ γνωρίζω από κάτι ανάλογο εδώ στην Κύπρο, οι κούτες αυτές δεν χαρακτηρίζονται από την ποιότητα κατασκευής και υλικού τους.

Απλά θα ήθελα να σου πω ότι εσσωτερικά του κουτιού θα πρέπει να εφαρμωστεί ένα καινούριο ενυδρείο που φυσικά θα πρέπει να μετρήσεις και να σου κόψει ο τζαμάς τα ανάλογα κομμάτια γυαλί, τα οποία αργότερα εσύ θα κολλήσεις με σιλικόνη. Εννοείται ότι θα βάλεις και τις ανάλογες κόντρες.

Το νερό και τα ψάρια βέβαια δεν θα έχουν καμία απολύτως επαφή με το ξύλο και την βαφή του.
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01494 seconds with 11 queries