Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 09-04-10, 19:24
Το avatar του χρήστη Vodka
Vodka Ο χρήστης Vodka δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-12-2009
Περιοχή: Τρίκαλα
Μηνύματα: 29
Προεπιλογή

Εγώ πάντως δεν έχω βρει κάποιο ζαρζαβατικό που να ΜΗΝ τρώνε, ότι έχω δοκιμάσει εξαφανίζεται μέχρι την επόμενη μέρα. Παραδόξως το μόνο που σνομπάρουν (ελαφρώς) είναι το καροτάκι και μπορεί να περάσουν μέχρι και 2 μέρες για να το φάνε όλο. Μέχρι και λαχανάκι βρυξελών δοκίμασα και εξαφανίστηκε μέσα σε μισή μέρα.

Το καλύτερο φαγοπότι όμως το κάνουν με το αγγουράκι, την πρώτη φορά που πέταξα μέσα ένα μικρό κομμάτι τρέξανε πάνω του όλα τα σαλιγκάρια, το πρώτο που έφτασε το 'αγγάλιασε' ολόκληρο και το καταβρόχθιζε με μανία τα υπόλοιπα φτάσανε αργά και κολλήσανε πάνω στο πρώτο σαλιγγάρι, μόνο μπουνιές δεν παίξανε .

Και βέβαια τρώνε και οποιαδήποτε γαριδοτροφή. Γενικά τρώνε τα πάντα. Ίσως όχι μέσα σε λίγα λεπτά αλλά δε νομίζω πως είναι πρόβλημα να μείνει η τροφή και μια-δυο μέρες μέχρι να την καταναλώσουν (τουλάχιστον το καρότο που έχω δοκιμάσει για 2 ημέρες και εφόσον μπορεί να το υποστηρίξει η φίλτρανση του ενυδρείου). Επίσης όσες φορές γεννήσανε το κάνανε μετά από λίγες ημέρες καλού φαγητού (ίσως τυχαίο).
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01446 seconds with 11 queries