Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 14-02-03, 15:17
Το avatar του χρήστη Obelix(Reifen)
Obelix(Reifen) Ο χρήστης Obelix(Reifen) δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-01-2003
Περιοχή: Lavrio
Μηνύματα: 903
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Obelix(Reifen)
Προεπιλογή

Επειδή δεν μου είχε μείνει βακτηρίδιο μετά την θεραπεία για το ick αποφάσισα να προσθέσω κάποια από τα προϊόντα που κυκλοφορούν Έτσι αγόρασα ένα μπουκάλι Nitride αλλά επειδή δεν είδα διάφορα μετά την πρώτη εφαρμογή αποφάσισα (τρομάρα μου) να πάρω δραστικά μέσα έτσι πήγα και πείρα και ένα κουτί Filter starter της Aquarium Munster και ένα μπουκάλι Amno-lock.Αφού έριξα δυο φακελάκια ένα στο φίλτρο και ένα στο ενυδρείο και προσθέτοντας και Amnolock είδα μετά από μερικές ώρες μια βελτίωση στα ψαριά .Το βράδυ πριν πέσω να ξεραθώ έριξα μια τελευταία ματιά και βλέποντας κάτι περίεργα σημάδια άνοιξα το φως .Νουνού το ενυδρείο και όλα τα ψαριά σε μαύρο χαλί (μόλις είχα διαβάσει το συγκεκριμένο post,μάλλον πρέπει να κόψω το διάβασμα) με πιάνει ένα πανικός σπάω την αεραντλία χτυπάω μια 20% αλλαγή νερού καθαρίζω σωλήνες και ότι άλλο μπορούσε να καθαριστεί και βάζω ένα παλιό εσωτερικό τις Hydro(παρεμπίπτοντος το Ecco τα έχει παίξει και στην καλύτερη του απόδοση βγάζει το 1/3 της κανονικής ροής του νερού το Fluval δεν έχει παροχή αέρα και όταν άνοιξα τα Φώτα και στα δυο είχε μειωθεί η ροή του νερού).Σήμερα όλα καλά η σαλάτα φαγώθηκε ,το Θηλυκό Ancistrus κυνηγάει το αρσενικό ,τα ψαριά κυκλοφορούν …..
Μετά από αυτόν τον μικρό πρόλογο θέτω το σημαντικό ερώτημα : Όλα αυτά τα βακτηρίδια τουλάχιστον είναι αυτά που θέλω δηλαδή είναι νιτροφαγα και αν είναι πως θα τα μειώσω χωρίς να τα εξαφανίσω
__________________
Διονυσης

http://public.fotki.com/reifen/
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01447 seconds with 10 queries