Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #310  
Παλιά 19-03-10, 16:47
Το avatar του χρήστη Τσιόνογλου Σταύρος
Τσιόνογλου Σταύρος Ο χρήστης Τσιόνογλου Σταύρος δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 05-08-2007
Περιοχή: Κατερινιώτης που μετανάστευσε στη Κομοτηνή (Νύφη).
Μηνύματα: 2.298
Προεπιλογή

lion Μου αρέσει πολύ!!! Τέρμα, τα κρέμασες τα ψαλίδια σου Σταύρο?

(Δεν σκέφτεσαι για κανένα εύκολο γρασιδάκι αριστερά?)

Κάτι σκέφτηκα στην αρχή γιατι το Staurogyne μου έβγαλε την ψυχή αλλά εδω και μια βδομάδα βλέπω οτι άρχισε να αναπτύσσεται και να βγάζει ωραίο φύλλο ξανά ,για αυτό λέω να μη βάλω τίποτε και να το αφήσω ως έχει.
gaiaΜέχρι τι ύψος θες να φτάσεις τα ψηλά σου φυτά ;
Οι πέτρες "δέσανε" με τις ρίζες με φυσικότητα , φρόντισε να φαίνονται και τα δύο!
Τα aquascape σε κλίμακα 1:1 είναι τα αγαπημένα μου.

Το ύψος λέω να το ανεβάσω καμμια 15αρια πόντους ακόμη αλλα αυτο το microsorum narrow βρε παιδί μου ενω έχει βγάλει πάρα πολλά καινούργια φύλλα το μήκος τους δεν ξεπερνα τα 10- εκ ενω στο κατάλογο της tropica το έδινε εως και 20 εκ σε μένα βρήκε να πάρει τι μίνιμουμ ύψος 10εκ.Βέβαια έχω το Heudelotii απο δίπλα το οποίο γίνεται πολύ ωραίο με αρκετά μεγάλα φύλα το οποίο μάλλον θα δώσει και το τελικό υψος των φυτών.Οντως οι πέτρες με τα ξύλα δέσανε ωραία δεν υπάρχει περίπτωση να τα αφήσω να καλυφθούν απο φυτά ,οτι ξεφεύγει θα κλαδεύεται.
Βέβαια ακόμη το ενυδρείο λειτουργεί με φωτισμό στις 5 1/2 ωρες και με μηδαμινη λίπανση γιατι κάτι πηγε να γίνει με άλγη αλλά ευτυχώς την γλύτωσα.Πιστεύω σε κάνα 2μηνο και με φωτογραφίες απο τον Μάγο του Fo.....op θα δείξει πιο ωραία .

Raven Η Hydrocotyle που φαινεται,ποιο ειδος ειναι verticillata ή leucocephala ;

Δεν είναι Hydrocotyle Αλέξανδρε είναi Cardamine Lyrata.


__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01547 seconds with 11 queries