Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 14-03-10, 10:37
Το avatar του χρήστη M@rios
M@rios Ο χρήστης M@rios δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2010
Περιοχή: Λάρισα
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

@ georgarask : Μαλλον θα αγοράσω ενα τεστάκι να δω τι ακριβώς γίνεται ^ ^
φωτος το συντομοτερο δυνατό!

@raven : Αν και το σπίτι ειναι γενικά φωτεινό , πρόσεξα να το τοποθετήσω σε σκιερό μέρος ωστε να μην πέφτουν απευθείας οι ακτίνες του ηλίου πανω του. Δεν νομίζω να ειναι αυτό το πρόβλημα.

Οσο για το flourish εριχνα περίπου 1 ml οταν εκάνα την αλλαγή ( καθε κυριακή) και αλλο 1 ml μες την εβδομάδα. Μαλλον υπερβολή

excel θα ρίχνω συστηματικά και καθημερινά 1 ml μολις ανάψουν τα φώτα μηπως και βοηθήσει τα φυτά να πάρουν τα πάνω τους -δεν ειναι υπερβολικη ποσότητα φαντάζομαι.

Η βιολογία στο φίλτρο φαντάζομαι ειναι αριστη καθώς 3 μήνες τώρα μονο 0 βρίσκω τα νιτρώδη και την αμμωνία

Οπότε προτείνετε να προβώ σε αγορά test Fe να δω τι ακριβώς παίζει με την έκρηξη άλγης ,
να χρησιμοποιώ συστηματικά excel και
να προμηθευτώ μονο pottasium? (το flourish εχει ποτασιο αλλα μαλλον ειναι υπερβολη να ρίχνω και ολα τα υπόλοιπα? )
+ καποιες tabletes sera florenette για τα φυτά που ριζώνουν, πιστέυετε θα ειναι εντάξει?

Παντως ειχα στο ενυδρείο 2 μεγαλες ρίζες ενυδρειακές και τις αφαίρεσα καθώς μου ειπαν οτι σε ενυδρειο με guppy δεν ειναι αναγκαίο να υπάρχουν -η μαλλον ειναι άχρηστα, οπότε τα αφαίρεσα τελείως να υπάρχει χώρος για τα φυτά να ριζώσουν -αναπτυχθούν καλύτερα. Σωστη κίνηση η γενικά χρειάζονται και κρυψώνες? Τώρα εμειναν μόνο φυτά και 4-5 πετρες ισα ισα να στηρίζεται καμια anubia

Φωτοπερίοδο να ξανααυξήσω? απο 8-10? την εχω μειώσει εδω και 10 μέρες!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02389 seconds with 10 queries