Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 24-02-10, 12:33
Το avatar του χρήστη vatzalas
vatzalas Ο χρήστης vatzalas δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-02-2010
Περιοχή: Νήσος Νάξος
Μηνύματα: 18
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην vatzalas Send a message via Skype™ to vatzalas
Προεπιλογή

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις συμβουλες σας. πραγματικά με βοηθάτε πολύ αλλά μπερδεθομαι κιολας. Να σας πω τι εχω κανει ως τωρα.
1.Πεταξα όλα τα πλαστικά από τη γυαλα μου.
2.Καθαρισα την καφε αυτή γλιτσα από τον πάτο.
3πεταξα την μεγαλη πετρα που τελικά ειχε ανθρακικο ασβεστιο.
4Πλημμυρισα τα υλικα του φιλτρου μεσα στο νερο γιατι ηταν εκτος( τα υλικα μου τωρα ειναι: βιοσφαιρες, μπλε σφουγγαρι, μακαρονια, πρασινο σφουγγαρι και απο πανω ενα λεπτο σφουγγαρι σαν τσοχα που το ειχε το ενυδρειο απο τη μαμα του. ( Αν ειναι κατι λαθος πανω στο φιλτρο παρακαλω να μου πειτε.)
5.Επισης με το πλυμμιρισμα των υλικων πετυχα ταθτοχρονα και αθξηση της ροης καθως και την αναταραξη τησ επιφανειας που ηταν μικρη.
6. Σημερα κανονισα να φυγουν και τα πρωτα ψαρια ο ασημενιος καρχαριας και ο pangusius.
χθες εκανα αλλαγη νερου 30 λιτρα και σημερα εκανα ενα stick test της Dennerle Ta αποτελεσματα ειναι αυτα:
Νο3 0
ΝΟ2 0
GH 10
KH 40
PH 8
αμμωνια δεν μετραει το εν λογω τεστ, εχω ενα μονιμο της soil μεσα που δειχνει κατι φατσουλες που χρωματιζονται αναλογα με τα επιπεδα της αμμωνιας και εμενα μου ειναι στο χαρουμενο.
ΤΕΛΙΚΑ , εστρωσε η οχι και αφου δεν εχω νιτριτες και νιτρικα γιατι αυτη η καφε γλιτσα παντου???
θα συνεχισω τωρα με το σπρωξιμο των ψαριων, και σκεφτομαι να παρω κορμο μοπανι και να φυτεψω απλα και ευκολα φυτα χωρις να χρειαζονται υποστρωμα και μπουκαλα CO2. εαν κατι λεω και κανω λαθος παρακαλω να μου το πειτε για να μην τα κανω χειροτερα!!!!
Σας ευχαριστω για τη συμπαρασταση και τις συμβουλες σας ολους!!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01523 seconds with 10 queries