Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #26  
Παλιά 17-02-10, 14:56
Το avatar του χρήστη evita
evita Ο χρήστης evita δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-01-2010
Περιοχή: Ηρακλειο Κρητης
Μηνύματα: 44
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TolisT Εμφάνιση μηνυμάτων
καλύτερα να μην είναι μαζί με τα guppy.Ο δικός μου επειδή δεν προλάβαινε να φτάσει πρώτος στην τροφή του ή ίσως επειδή του το λειγουρεύτηκε,προσπαθούσε να επιτεθεί σε ένα guppy και τελικα τον εβαλα μονο του.Ετσι δε φοβαμαι μην παθουν τιποτα και τα guppy και μπορει και αυτος να φαει με ηρεμια.
του βαζω κατι ταμπλετιτσες κ τισ τρωει μια χαρα..... δν μ εχει επιτεθει ποτε
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maria1983 Εμφάνιση μηνυμάτων
Με βάση όσα διάβασα, το βατραχάκι σου ΕΙΝΑΙ Xenopus laevis (παρόλο που μοιάζει με τον αφρικανικό βάτραχο-νάνο, λένε ότι η αλμπίνο μορφή κατά πάσα πιθανότητα συναντάται στον xenopus) ! Οι διαφορές που παρατηρείς με άλλες φωτογραφίες μάλλον θα χουν να κάνουν με την ηλικία! Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ότι τρώνε τα γκάπυ, οπότε προσπάθησε να του βρεις δικό του ενυδρείο για να μην τους κόψει καμμιά μπουκίτσα!
Αν θες κάνε μια αναζήτηση στο φόρουμ για άλλα θέματα με βατράχια που έχουν υπάρξει στο παρελθόν!
Είναι πολύ χαριτωμένος πάντως (έχω αδυναμία στα αμφίβια)!
Καλή τύχη!
Μαρακι μου εισαι φοβερη σε ευχαριστω για ολα..... εχω κι αλλο ενυδρειο να τον βαλω αλλα ειναι ακομα μπεμπης κ δν μ εχει δημιουργησει προβλημα προσ το παρον

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη evita : 17-02-10 στις 14:56 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01377 seconds with 10 queries