Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #61  
Παλιά 13-01-10, 13:41
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από steady Εμφάνιση μηνυμάτων
παντως εγω ειμαι καθετος στη χρηση αιχμηρων πετρωματων σε ενυδρεια με κιχλιδες γενικοτερα και ειδικοτερα σε ψαρια που τρεφονται απο αλγη γιατι η μπορει να τραυματιζονται προσπαθωντας να φανε αλγη απο την πετρα η να την κοψουν την συνηθεια γιατι θα ενοχλουνται

πιστευω οτι malawi η tanganyika πανε μονο με ψιλη ασπρη αμμο και πλακε ποταμισσιες γκρι πετρες σχετικα πεπλατισμενες γιατι και αυτο παιζει το ρολο του οι τραγανες ειναι για θαλλασα και εκτος των αλλω παραπεμπουν και εκει

φιλικα παντα και απορω που κανενας δεν το χει σκεφτει μεχρι τωρα
φιλε μου σιγουρα η τραγανες ειναι απο θαλασσα και οχι απο ποταμια και λιμνες, σε αυτο εχεις δικιο...
αλλα αν θελεις να φτιαξεις ενα ενυδρειο νταμαρι με τις τραγανες μπορεις να εχεις το 1/3 σε βαρος...
ενα ακομα θετικο ειναι οτι ανεβαζει τις σκληροτητες τελεια.
οσο για τα mbuna που τρωνε αλγη πιστεψε με δεν εχουν κανενα απολυτος προβλημα...
το ενυδρειο που βλεπεις στην φωτο μου εχει μεσα τραγανες και ειχα μεσα 6 διαφορετικα ειδη malawi mbuna και ετρωγαν χωρις κανενα προβλημα αλγη...
ενα ακομα θετικο ειναι οτι οταν εχεις γεννες αφηνεις την φυση να κανει τη δουλεις της χωρις να εχεις φοβο να τα φανε τα πιο μεγαλα. ουτε να προσπαθεις να πιασεις τα μικρα, ουτε να στρεσαρεις την μανα για να την πιασεις μπουκωμενη...

καλα εκανες και εγραψες την αποψη σου γιατι εδω χρειαζονται ολες οι αποψεις για να μπορει ο καθε ενας που διαβαζει να βλεπει και τα αρνητικα και τα θετικα....
παντος ειναι δοκιμασμενες απο προσωπικη εμπειρια...
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01642 seconds with 11 queries