Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #38  
Παλιά 07-01-10, 15:20
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Να μια καλή απάντηση στο ερώτημα τι κάνω αν έχω άστρωτο ενυδρείο!!!!
Απαντήσης του τύπου δίαβασε, κάνε παρουσίαση, τι ΝΗ4 έχεις? σε ένα αρχάριο, το μόνο που κάνουν είναι να αφήνουν τα ψαράκια να αργοπεθαίνουν σε ένα άστρωτο ενυδρείο.
Πραγματικά όλα αυτά, είναι πολύ σημαντικά αλλά δεν βοηθάνε κάποιον
άμεσα.Όλα αυτά (διάβασμα, μετρήσεις, κτλ) ΠΡΕΠΕΙ να γίνουν, αλλά καλό είναι να δίνουμε και κάποιες ενέργιες , που μπορεί να κάνει κάποιος άμεσα.
Εμένα π.χ. παρόλο που έκατσα όλο το βράδυ και διάβαζα, έμαθα πολύ σημαντικά πράγματα για το στρώσημο του ενυδρείου, για τα ψάρια και τις
ανάγκες τους, αλλά τίποτα που θα με βοηθούσε Αμμεσα.
Τέλος αν κάποιος με μεγαλήτερες γνώσεις από μένα, μπορεί να φτιάξει ένα ποστ που θα γράφει,αυτό που μπορεί να κάνει κάποιος άμεσα, οπως και τις επόμενες κινήσης, θα είναι πολύ καλό και χρήσιμο, γιατί αυτό είναι ένα φαινόμενο που θα το συναντάμε συχνά.
αν κανεις μια αναζητήσει θα βρείς αυτό το post 1000 φορες γραμμένο

εγώ προσωπικά το έχω γράψει αρκετές φορες

όταν λέμε διάβασε δεν εννοούμε να διαβάσεις όλο το φορούν όλα τα θέματα

πατάς αναζήτηση και στα βγάζει

αν και καλο είναι να κάτσεις και να διαβάσεις όλα όσα σε ενδιαφέρουν

εγώ προσωπικά περνάω πολλές ώρες στο φόρουμ διαβάζω για προβλήματα που έχουν κάποιοι και της λύσεις που βρήκαν αχρείαστα να είναι ποτε κάτι που μαθαίνεις δε πάει τσάμπα μπορεί να βοηθήσεις ένα φίλο στο μέλλον άμεσα
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Και επλίζω σε όλες τις αλλάγες να βάζει αντιχλώριο πριν έρθει σε επαφή, το νερό της βρύσης με το ψάρι.
είδες αυτό ξέχασα να το γράψω
το αντιχλωριο το βάζεις πρώτο στο δοχείο που προετοιμάζεις το νερό το αφήνεις αρκετή ώρα και μετά το βάζεις στα ψαρια

γιατί το κάνουμε αυτό ??

(απάντηση) το χλώριο που περιέχεται στο νερό δικτύου σκοτώνει τα ωφέλιμα βακτηρίδια που τρώνε την αμμωνία
οποτε αν βάλεις το νερό πρώτα και μετά ριξεις αντιχλωριο είναι ανώφελο είναι σα να μη το έριξες ποτε
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη harris samos : 07-01-10 στις 15:20 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01608 seconds with 11 queries