Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 26-12-09, 09:59
Το avatar του χρήστη kwstas_original
kwstas_original Ο χρήστης kwstas_original δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-11-2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.672
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kwstas_original Send a message via Skype™ to kwstas_original
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vassilis23 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχω 1 ενυδρείο 100λτ με 1 rainbow shark(λευκό),πολυ μεγαλο για τα λιτρα σου 1 μαχαιρόψαρο (Black ghost knife fish) αυτα τα ψαρια μπαινουν μονα τους (spicies tank) και 1 γλύφτη (Pterygoplichthys gibbiceps) επισης ενα μεγαλο γλυφτρωνικαι έχω φυτέψει 1 αννούμπια.Η θερμοκρασία είναι 26°C και οι μετρήσεις PH 7.2 // KH 6 // GH 14 // NO2 0 // NO3 25

Θα ήθελα να ρωτήσω τι θα μπορούσα να βάλω μέσα:
1)Μπορεί να μπεί μονομάχος μαζί με το rainbow shark κ το μαχαιρόψαρο ή θα έχουμε μανούρες?Μπορώ να του βάλω μια μικρή σπηλιά για να κρύβεται..(στην μεγάλη που έχω κρύβεται το μαχαιρόψαρο)
θα εχεις μανουρες συντωμα.αν βαλεις και μονομαχο,που δεν εχει καμια σχεση με την ηδη υπαρχουσα λαθος συνθεση,απλα θα εχεις τις μανουρες που λες μαζι με θανατους συντωμοτερα.
2)Μπορεί να μπεί ένα ζευγάρι Rainbow fish (πχ Melanotaenia parkinsoni ή boesemani) ή είναι μεγάλα για τα λίτρα μου?

3)Τέλος, μπορώ να βάλω ένα Paradise fish ή θαέχει πρόβλημα με την επιθετικότητα του καρχαρία ή του μονομάχου , αν αγοράσω?
για το 2 και 3 δες παραπανω
Ευχαριστώ
εχεις μια ωρολογιακη βομβα (black ghost) η οποια καποια στιγμη θα εκραγει.ασχετα που σαν τελικο μεγεθος εχει 50 εκ.ειναι ψαρι θηρευτης.θα δεις ενα πρωι ολα τα υπολοιπα ψαρια του ενυδρειου σου χωρις ματια κ.α.

καλητερα να φτιαξεις απο την αρχη μια σωστη συνθεση,χωρις προβληματα χωρου-συμπεριφορας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01514 seconds with 10 queries