Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 20-12-09, 22:36
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vodka Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα

Πρόσφατα είχα γέννα γκάπυ και έβαλα κάποια από τα μικρά σε ενυδρειάκι (περίπου 17λτ νερό) με ένα στρώμα ψιλό χαλίκι, θερμαντήρα scuba 25W και ένα μικρό φίλτρο boyu.και πολυ καλα εκανες...

1 Το ενυδρειάκι δεν έχει λάμπα. Το έχω τοποθετήσει σχεδόν κολλητά με το κυρίως ενυδρείο για να φωτίζεται για 10h κάθε μέρα (έστω και λίγο). Τα μικρά χρειάζονται επιπλέον πηγή φωτός ?. Δεν έχω φυτά μέσα.οχι...μια χαρα θα ειναι.

2 Τα 17-18λτ νερού μπορούνε να συντηρήσουν 20+ νεογνά γκάπυ για περίπου 1 μήνα μέχρι να τα δώσω ? Έχω πολλά μέσα για τα λίτρα μου ? δε θα εχεις κανενα προβλημα με αλλαγη νερου καθε 2 μερες....(οχι μονο για τον αριθμο αλλα επειδη τρωνε συχνα και πολυ)

3 Έχω διαβάσει πως μετά από μεταφορά νεογνών σε νέο ενυδρείο δεν πρέπει να ταίσω για 24h. Ισχύει ? Ισχύει το ίδιο και μετά από αλλαγή νερού ? Έχω το TetraMinBaby, κάτι άλλο που θα μπορούσα να ταίσω τα μικρά ? Βοηθάνε οι βιταμίνες (πχ sera fishtamin) ?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας
να ταισεις...και αλλαγες νερου οπως ειπαμε πολυ συχνες...αν μπορεις και καθε μερα το 10% θα εισαι αρχοντας. (μιλαμε για 2 λιτρα νερο..σιγα το πραγμα).
οι βιταμινες μονο καλο μπορουν να κανουν.
εκολλαψε αρτεμια να δεις διαφορα σε αναπτυξη και υγεια....
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01462 seconds with 11 queries