Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 12-12-09, 13:23
stefanos9 Ο χρήστης stefanos9 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-12-2009
Περιοχή: Μεταμόρφωση Αττικής
Μηνύματα: 37
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gmanes Εμφάνιση μηνυμάτων
Χωρίς να το έχω δει ποτέ μου, υποθέτω ότι η αντλία βρίσκεται μετά από τα υλικά φίλτρανσης και επιστρέφει το νερό... Αν έχεις βάλει πολλά υλικά ή έχουν βρωμίσει πολύ θα μπορούσε να μην υπάρχει μεγάλη ροή νερού και να έχει χαμηλώσει η στάθμη του νερού στο χώρο της αντλίας, οπότε να παίρνει αέρα... Όλα αυτά τα λέω βέβαια υποθετικά, δεν ξέρω αν ισχύει στο δικό σου... Φαντάζομαι όμως μπορείς να το ελέγξεις, θα δεις τη στάθμη και θα καταλάβεις...
Επίσης για το τελευταίο δεν ξέρω ακριβώς πως και που μπαίνει, αν έχει χώρο για κάποια άλλη ή όχι... Στο site απ' ότι βλέπω δεν έχει και manual και οι φωτογραφίες δεν είναι και πολύ κατατοπιστικές... Αν υπάρχει χώρος πάντως υπάρχουν πολλές αντλίες σε διάφορα μεγέθη για να την αλλάξεις...
Όπως ακριβώς το έχεις υποθέσει είναι. Το χώρο της αντλίας τον έχω ελέγξει και δεν έχει πρόβλημα από αέρα. To site είναι λίγο τραγικό το ξέρω... Προχθές έβγαλα και μία φωτογραφία που δείχνει την αντλία. Παρατήρησε και πες μου τι βλέπω... Σήμερα φυσικά θα καθαρίσω... Από το pet shop μου είπε για άλατα ίσως... Είναι σα σκόνη, αλλά στο σωληνάκι της αντλίας είναι σα "νημάτια"... Δε μπορώ να καταλάβω ακριβώς...

Ευχαριστώ πολύ και πάλι για την όποια βοήθεια...
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  PC1102651.JPG
Εμφανίσεις:  220
Μέγεθος:  24,6 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,31263 seconds with 11 queries